Pierwszy trening na własnym obiekcie, wcześniej testy porównawcze

Zanim piłkarze pod okiem sztabu szkoleniowego po godzinie 15:30 wyszli na boczne boisko swojego stadionu, odbyli w kawiarence klubowej długą, bo ponad półtoragodzinną, odprawę ze sztabem trenerskim, podczas której szczegółowo analizowano ostatni sparingowy występ w Sosnowcu.
Po tym testowym spotkaniu, przegranym 0:1, paść musiało wiele gorzkich słów. Jednak dzisiejszego dnia był też powód do dużego optymizmu dla trenera Artura Skowronka. Przed południem drużyna wzięła bowiem udział w hali radzionkowskiego MOSiR-u w drugich tej zimy testach wytrzymałości szybkościowej. W porównaniu z pierwszymi testami, wykonanymi na początku stycznia, zawodnicy w komplecie wykazali duży postęp, co potwierdziło ogrom pracy jaką wykonali w minionych tygodniach.

A pomiędzy przed i popołudniowymi zajęciami nowi zawodnicy drużyny wzięli jeszcze udział w klubowej sesji zdjęciowej. Obrazuje to jak pracowity dzień dziś za członkami zespołu.

Udziału w treningach nie brali dziś chorzy Seweryn Kiełpin i Mateusz Cieluch, nie powiodła się także próba powrótu do ćwiczeń w szerszym wymiarze Emila Wrażenia.