Pismo Zarządu Klubu do kibiców

Drodzy Kibice Ruchu Radzionków!

Zarząd Klubu w nawiązaniu do artykułu zamieszczonego na stronie internetowej kibiców Ruchu Radzionków – grupy Ultras Ruch -, pragnie się odnieść do treści tam zamieszczonej.

Przede wszystkim tą drogą pragniemy zaapelować o spokój oraz rozwagę przy upublicznianiu swoich opinii. Jesteśmy przekonani, że wszelkie wątpliwości można wyjaśnić poprzez merytoryczną dyskusję stron, zainteresowanych działalnością „Ruchu” Radzionków. 

Klub Sportowy „Ruch” Radzionków jest Klubem małym, ale za to niezmiernie dumnym i świadomym wagi swojej historii w tworzeniu samorządnego Miasta Radzionkowa. Rozumiemy, rozgoryczenie dużej ilości sympatyków Klubu, którzy pragnęliby silnego klubu na miarę wcześniejszych, ekstraklasowych i pierwszoligowych dokonań. W dzisiejszych czasach na tak wysokim poziomie sportowym powinny być kluby z dużych miast, które posiadają możnych sponsorów i dysponują odpowiednią infrastrukturą sportową. Radzionkowski „Ruch” niestety do tych klubów nie należy i swoją egzystencje opiera wyłącznie o codzienną, ciężką pracę w pozyskiwaniu środków na swoją działalność. Dzięki wsparciu Miasta Radzionków, radzionkowski „Ruch” przetrwał najtrudniejszy okres w swojej historii, gdy zmuszony był z przyczyn finansowych wycofać się z rozgrywek I ligi. Za wsparcie w tym trudnym okresie oraz obecne wspieranie Klubu jesteśmy Gminie Radzionków niezmiernie wdzięczni.

Finansowanie sportowej wizytówki Radzionkowa opiera się m.in. na środkach wypracowywanych przez Klub na radzionkowskim targowisku miejskim. Dzięki zaufaniu Władz Miasta, corocznie Klub prowadząc działalność na terenie miejskim zarabia na swoją działalność, za co  pozytywnie odpłaca się  coraz większymi środkami finansowymi wypracowywanymi do kasy Miasta. Niedawno uchwalona zmiana w regulaminie przyznawana stypendiów sportowych, w znaczący sposób wpływa na kształt finansowania drużyny, jednak nie musi wiązać się ze zmniejszeniem środków finansowych z puli miejskich stypendiów na działalność pierwszej drużyny „Ruchu” Radzionków. Również dlatego prosimy o powstrzymanie się od radykalnych sądów. Nie tędy droga do budowania Klubu, który ma łączyć, a nie dzielić! Siedziba i stadion „Ruchu” Radzionków jest wspólnym dobrem wszystkich sympatyków Klubu i mieszkańców Radzionkowa. Dbajmy o jego rozwój i wspólnie twórzmy atmosferę spokoju, tak bardzo potrzebną w budowaniu solidnych podstaw ekonomicznych. Jesteśmy przekonani, że wówczas na pewno będziemy wspólnie cieszyć się z kolejnych sukcesów sportowych i organizacyjnych, odnoszonych przez blisko stu letnią, sportową wizytówkę radzionkowskiej społeczności!

Zarząd Klubu Sportowego „Ruch” Radzionków