Początek czwartej kolejki pierwszej ligi

Także w piątek poznamy wyniki meczów dwóch pozostałych drużyn z pierwszej trójki. Jednak zarówno Piast, jak i ŁKS mają przed sobą teoretycznie łatwiejsze zadania, bo przyjdzie im się zmierzyć z drużynami KSZO i Warty Poznań. Jednak należy pamiętać, że zespół z Ostrowca Świętkorzyskiego w ostatniej kolejce zaczął wreszcie wygrywać, a Warta ma w swoim składzie zdolnego odwracać wyniki Piotra Reissa, który swoim golem doprowadził do remisu w meczu z GKS w Katowicach.
Mimo tego, że czołówka tabeli gra w piątek, to i na sobotnie mecze musimy patrzeć z zaciekawieniem. Żądna zwycięstwa, po przegranych derbach Pomorza jest szczecińska Pogoń, którą czeka długa podróż do Nowego Sącza, a powrót do wysokiej formy z pierwszych dwóch spotkań zapowiada GKP wzmocniony ostatnio przez młodych graczy wypożyczonych z Legii Warszawa. Jackowie Wiśniewski i Gorczyca wyprowadzą w sobotnie popołudnia na boiska w Bytomiu i Łęcznej najbardziej spragnione zwycięstwa drużyny. Zarówno drużyna Ruchu, jak i GKS nie wygrały jak na razie żadnego z trzech rozgrywanych dotychczas spotkań. Mimo, że cele na ten sezon obie górnośląskie drużyny mają inne, to cel na sobotę jest w obu przypadkach ten sam – przełamać niemoc.

Program czwartej kolejki pierwszej ligi:

TS Podbeskidzie Bielsko-Biała – MKS Odra Wodzisław Śląski S.A., piątek 20 sierpnia, godzina 18:00, sędziuje: Michał Zając (Sosnowiec).
GKS Piast Gliwice SA – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski S.S.A., piątek 20 sierpnia, godzina 19:00, sędziuje: Marek Karkut (Warszawa).
KS Warta Poznań – Łódzki KS, piątek 20 sierpnia, godzina 19:00, sędziuje: Mariusz Trofimiec (Kielce).
MKS Sandecja Nowy Sącz – MKS Pogoń Szczecin, sobota 21 sierpnia, godzina 17:00, sędziuje: Jarosław Chmiel (Warszawa).
S.S.A. Dolcan Ząbki – MKS Flota Świnoujście, sobota 21 sierpnia, godzina 17:00, sędziuje: Bartosz Frankowski (Toruń).
GKP Gorzów Wielkopolski – KS Górnik Polkowice, sobota 21 sierpnia, godzina 17:00, sędziuje: Artur Radziszewski (Warszawa).
KS Ruch Radzionków- KS Kolejarz Stróże, sobota 21 sierpnia, godzina 17:00, sędziuje: Piotr Siedlecki (Warszawa).
MKS Kluczbork – KS Termalica Bruk-Bet Nieciecza, sobota 21 sierpnia, godzina 18:00, sędziuje: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
SSK GKS Katowice – Górnik Łęczna SA, sobota 21 sierpnia, godzina 18:00, sędziuje: Rafał Greń (Rzeszów).