Podsumowanie 1 kolejki

Można powiedzieć, że remis 0-0 naszej drużyny ze Slavią Ruda Śląska był niespodzianką kolejki bo jako jednen z faworytów tej ligi powinniśmy wygrać ten mecz, nawet jeśli to Slavia prezentowała w poprzednim sezonie dobry poziom, każdy liczył na coś więcej niż tylko bezbramkowy remis.
Innym spotkaniem wartym uwagi był mecz GKS-u Tychy z Górnikiem Wesołą, który także zakończył się remisem, ale w tym wypadku 1-1.
Ponadto dwie drużyny beniaminków zremisowały swoje pierwsze spotkania w IV lidze – Zagłębiak Dąbrowa Górnicza grał w Żarkach z Zielonymi (1-1), a Orzeł Babienica/Psary podejmował na swoim stadionie MKS Myszków (2-2).
Drużyną która od początku wzięła się ostro do roboty okazało się być KS Częstochowa wygrywając 6-0 z Milenium Wojkowice, zobaczymy jednak jak zagrają w kolejnych meczach.
Victoria Częstochowa przegrała na swoim boisku z Źródłem Kromołów 0-1, które w poprzednim sezonie także miało dobre rezultaty na początku sezonu, a później najwidoczniej się zmęczyli kończąc ostatecznie na 6 miejscu, zobaczymy jak będzie w tym sezonie.
Podsumowując po pierwszej kolejce nie można jednoznacznie powiedzieć jakie formy prezentują drużyny na ten sezon i będziemy musieli jeszcze parę tygodni poczekać, aż sytuacja w lidze będzie się klarować. Warto zauważyć, że nasi najwięksi rywale w walce o awans, także zremisowali swoje spotkania i nie jesteśmy zmuszeni od razu od początku sezonu odrabiać strat punktowych, bo trzy drużyny, które w poprzednim sezonie uplasowały się na 3 pierwszych miejscach (Ruch Radzionków, GKS Tychy, Górnik Wesoła) mają jednakową ilość punktów.

Tak przedstawiają się wszystkie wyniki 1 kolejki:
Zieloni Żarki 1-1 Zagłębiak Dąbrowa Górnicza
Sarmacja Będzin 0-2 MK Górnik Katowice
Victoria Częstochowa 0-1 Źródło Kromołów
Orzeł Babienica/Psary 2-2 MKS Myszków
KS Częstochowa 6-0 Milenium Wojkowice
Sparta Lubliniec 1-3 ŁTS Łabędy
Ruch Radzionków 0-0 Slavia Ruda Śląska
GKS Tychy ’71 1-1 Górnik Wesoła