Podsumowanie grup młodzieżowych: szkółka 2003/2004

Trener Dawid Hajda:
Nasza drużyna zgłoszona do grupy drugiej Ligi Trampkarzy rocznika 2003 zajęła piąte miejsce, zdobywając szesnaście punktów. Liczna grupa utalentowanych zawodników, jaka ukształtowała się w roczniku 2004, pozwalała nam patrzeć optymistycznie na mecze mistrzowskie. Wielu z tych chłopaków po raz pierwszy miało możliwość zmierzenia się w rozgrywkach ligowych. Dodatkowym impulsem i motywacją do treningów był fakt, że na mecz zabierana była kadra dwunastu, trzynastu zawodników, a w treningach brało udział osiemnastu do dwudziestu chłopaków, więc rywalizacja w zespole zwiększała poziom zaangażowania z każdą jednostkę treningową. Rozpoczęliśmy grę od wyjazdowego remisu 5:5 z Odrą Miasteczko Śląskie, by potem po nieco słabszym meczu przegrać 4:8 z JSS Silesia. Następnie były dwie pewne wygrane – 5:1 z Piastem Ożarowice i 14:0 z KS Piekary Śląskie, i cenna wygrana w liderem ligi, Szombierkami 4:3. Jednak później dosyć nieszczęśliwie przegraliśmy 5:6 z Sokołem Orzech. Kolejną porażkę 1:7 zanotowaliśmy z Orłem Nakło Śląskie, moim zdaniem najlepiej grającą drużyną w naszej lidze. Złą serię dwóch porażek przerwaliśmy wynikiem 5:2 z Andaluzją, odwracając losy meczu po przerwie, by w ostatniej kolejce pokonać u siebie Orła Koty 7:3, znów o wiele lepiej prezentując się po przerwie. Najlepszym strzelcem drużyny był Mikołaj Trybel, dołączający do nas z kadry drużyny trenera Sobali, który zdobył aż dzwadzieścia sześć bramek. Łącznie bramki dla nas zdobywało dziesięciu zawodników, a we wszystkich meczach zagrało tylko czterech: Szopa, Trybel, Wrodarczyk i Czerwiński.

Kadra drużyny:
Konik Mikołaj, Cieszyński Patryk, Sapa Karol, Biadacz Dawid, Saternus Filip, Czerwiński Bartłomiej, Wilczek Szymon, Szulewa Paweł, Sznober Tymoteusz, Krzyśpiak Natan, Biernat Denis, Chałubiec Kacper, Cieślik Szymon, Kosik Mateusz, Mateja Patryk, Potoczny Jakub, Stachaczyk Julian, Wrodarczyk Maciej, Wojtas Oskar, Dąbrowski Paweł, Smyła Kamil, Wlazły Mateusz.
Drużyna była wzmacniana zawodnikami tego rocznika trenującymi na codzień ze starszymi drużynami.

Oprócz rozgrywek ligowych druzyna wziąła udział w turnieju “Cider Cup 2014”, kończąc je na ostatnim miejscu bez zdobytego punktu. Rozbita na dwa zespoły UKS Ruch zagrał także w turnieju organizowanym przez Trójkę Tarnowskie Góry. Pierwsza drużyna zajęła drugie miejsce, a druga piąte.