Podsumowanie grup młodzieżowych: trampkarze 2001

Trener Dariusz Okoń:
Nasze rozgrywki ligowe rozpoczęły się maju. W tym miesiącu rozegraliśmy cztery spotkania, z czego jedno na wyjeździe z Szombierkami Bytom, które przegraliśmy, a trzy na własnym stadionie, w których zanotowaliśmy dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Rozgrywki ligowe w czerwcu dopełniliśmy dwoma wygranym meczami, tak u siebie, jak i na wyjeździe, oraz meczami barażowymi z drużyną MOSiR Piekary Śląskie z drugiej grupy o ustalenie ostatecznej kolejności w lidze. W ich wyniku rozgrywki zakończyliśmy na piątym miejscu. Ogólnie zespół w lidze zaprezentował się bardzo dobrze i byliśmy zadowoleni z gry zaprezentowanej przez naszych zawodników, z charakteru i zaangażowania, ale też z tego, że widać w tych meczach było duży postęp w każdym elemencie gry. Na pewno w drużynie drzemie duży potencjał, jakie powinniśmy pokazać już kolejnym sezonie. A za miniony sezon nie chcę nikogo wyróżniać, bo wszyscy zawodnicy zasługują na słowa pochwały. Najlepszym  strzelcem drużyny został Szymon Cieślik, zdobywając w całym sezonie osiem bramek.

Wyniki drużyny:

Szombierki  Bytom – Ruch 4:0
Ruch – Gwarek Tarnowskie Góry 0:3
Ruch – Piast Ożarowice 10:1 (Pilarski  3, Okoń  2, Sibler 2, Cieślik 2, Dolibóg)
Ruch – Zantka Chorzów 3:0 (Górak, Adler, Pietryga)
Tęcza Zendek – Ruch 0:5 (Kaniowski 2 , Pilarski, Dolibóg, Wrodarczyk)
Ruch – Trójka Tarnowskie Góry 2:0 (Cieślik, Kaniowski)
Mecze barażowe:
Ruch  – MOSiR Piekary Śląskie 7:0 (Cieślik 2, Brzytwa 2, Okoń, Zomerfeld, samobójcza)
MOSiR Piekary Śląskie  – Ruch 3:3 (Kaniowski 2, Dolibóg)

Kadra drużyny w rundzie wiosennej:
Dzionsko Tomasz, Kosmol Szymon, Okoń Sebastian, Brzytwa Łukasz, Sznober Szymon, Cieślik Szymon, Gorczak Adam, Górak Witold, Kaniowski Jakub, Pilarski Piotr, Pietryszyn Michał, Mitręga Adam, Hojka Dawid, Dolibóg Rafał, Zomerfeld Mateusz, Sibiler Jakub, Adler Mateusz, Wrodarczyk Krzysztof, Pietryga Marcin, Hewig Jakub.

Na zakończenie koniec sezonu, 29 czerwca, uczestniczyliśmy w turnieju rozegranym systemem każdy z każdym w Dąbrówce Wielkiej, w którym brało udział sześć zespołów: Orkan Dąbrówka Wielka, Skra Częstochowa, Unia Kosztowy, Polonia Łaziska Górne, Zantka Chorzów oraz my. Zajęliśmy w nim pierwsze miejsce, nie przegrywając żadnemu meczu i zdobywając najwięcej punktów.

Wyniki:
Ruch – Polonia Łaziska Górne 0:0
Ruch –  Zantka Chorzów 1:0 (Kaniowski)
Ruch – Skra  Częstochowa 0:0
Ruch – Orkan Dąbrówka Wielka 2:1 (Cieślik, Kaniowski)
Ruch – Unia Kosztowy 0:0

Udział w turnieju brali zawodnicy:
Dzionsko, Okoń, Mitręga, Pietryszyn, Kaniowski, Sibler, Hewig, Cieślik, Wrodarczyk, Zomerfeld, Górak , Pilarski, Pietryga, Dolibóg, Sznober.