Pójść Za ciosem i po spokój

Przemsza Siewierz będzie kolejnym rywalem Ruchu Radzionków w IV-ligowym sezonie 2023/24. “Żółto-Czarni” będą próbowali pójść za ciosem i rozpocząć nową, zwycięską serię.

Efektowna wygrana w derbach z Szombierkami sprawiła, że Ruch pojedzie do Siewierza w doskonałych nastrojach. O podobnych nie mogą mówić gospodarze sobotniego meczu. Póki co bieżący rok układa im się mizernie – wygrali tylko 2 z 7 spotkań, cztery ostatnie kończyli porażkami, zdobywając w nich raptem jednego gola. Taki obrót spraw spowodował, że Przemsza, która na półmetku z jednym punktem w dorobku więcej wyprzedzała “Cidry” o jedno miejsce teraz ustępuje im o aż 7 oczek. Siewierzanie zajmują obecnie 10. miejsce, które utrzymanie daje tylko w teorii, bo sporo co do jego “bezpieczeństwa” rozegra się na wyższych szczeblach rozgrywkowych. Przewaga nad zaznaczanym “na czerwono” Zagłębiem II Sosnowiec też jest iluzoryczna – wynosi dziś tylko jeden punkt.

Te statystyki sprawiają, ze dla Siewierzan sobotnie spotkanie z Ruchem będzie mieć wymiar jednego z kluczowych. Ważne będzie jednak również dla radzionkowian. Ewentualne zwycięstwo byłoby milowym krokiem do definitywnej ucieczki od miejsc zagrożonych spadkiem i jednocześnie zbliżeniem do ścisłej czołówki tabeli, do której podopieczni trenera Marcina Trzcionki udaną póki co wiosną aspirują. Jednym z kluczowych zadań w Siewierzu dla “Żółto-Czarnych” może być zatrzymanie Damiana Adamieckiego – najskuteczniejszego strzelca śląskich IV lig bez podziału na grupy. 18 trafień tego napastnika to niemal połowa dorobku całej drużyny Przemszy.

Ruch meczem w Siewierzu rozpocznie tygodniowy maraton ligowy. Już w środę podejmie Unię Dąbrowa Górnicza, a w sobotę pojedzie do Myszkowa. Początek sobotniego meczu z Przemszą zaplanowano na godzinę 17:00.