Podsumowanie roku 2016 w wykonaniu UKS Ruch Radzionków

Rocznik 2002 – podsumowanie trenera Henryka Sobali:

Drużyna z rocznika 2002 występowała w II Lidze Wojewódzkiej. W 14 spotkaniach ligowych zanotowaliśmy 9 wygranych, 2 remisy i 3 porażki. Wystarczyło to do zajęcia 3 miejsca w tabeli. Strzeliliśmy 26 bramek, tracąc 17. Najlepszym strzelcem drużyny został Michał Szromek z 8 trafieniami na koncie. Trójka naszych zawodników powoływana była do kadry Śląska w roczniku 2002: Szymon Turczyn, Michał Szromek, Rafał Deptała. Zawodnicy ci zapraszani są również na treningi pierwszej drużyny KS Ruch Radzionków. Na wiosnę występować będziemy w tej samej II Lidze i chemy powalczyć o najwyższe cele, czyli o awans do I Ligi Śląskiej, w której graliśmy już rok temu.
Skład: Warda Michał, Mitas Krystian, Wróbel Jan, Dolibóg Wojciech, Paździor Filip, Sapiński Jan, Migus Rafał, Ostałowski Miłosz, Gąsior Bartłomiej, Rydzkowski Rafał, Paździor Szymon, Turczyn Szymon, Szlęk Jacek, Siwy Szymon, Deptała Rafał, Kruk Kamil, Szromek Michał, Banysch Marcel, Chocza Adam, Stępień Artur. Trenerzy: Paździor Marcin / Sobala Henryk.


Rocznik 2003 – podsumowanie trenera Henryka Sobali:

Drużyna z rocznika 2003 występowała w 2 Lidze Wojewódzkiej. W 14 spotkaniach ligowych nasi zawodnicy wygrali 5 razy, 1 raz zremisowali i 6 razy przegrali. Zespół zajął 4 miejsce w ligowej tabeli. Stosunek bramek to 31 bramek strzelonych i 22 stracone. Najlepszym strzelcem drużyny został Marcel Banysch z 12 bramkami. Trzech z naszych zawodników dostało powołania do kadry Śląska rocznika 2003: Wróbel Jan, Gąsior Bartłomiej, Banysch Marcel. Na wiosnę drużyna zagra nadal w II Lidze Wojewódzkiej, w której chcemy walczyć o jak najwyższą lokatę.
Skład: Wróbel Jan, Mitas Krystian, Gąsior Bartłomiej, Koniecko Szymon, Szymański Jakub, Stasik Mateusz, Janczak Jakub, Lipp Mateusz, Siwy Szymon, Podleszka Mateusz, Paździor Szymon, Ostałowski Miłosz, Mazur Tomasz, Kotalczyk Mateusz, Galusik Filip, Rybak Szymon, Starzyński Piotr, Kruk Kamil, Zalewski Kacper, Czudaj Marcin, Żydek Szymon, Banysch Marcel. Trenerzy: Paździor Marcin / Sobala Henryk

Rocznik 2003 II – podsumowanie trenera Błażeja Lubosa:

Drużyna rocznika 2003 II w rozgrywkach jesiennych sezonu 2016/2017 Podokręgu Bytom uplasowała się na pierwszym miejscu w tabeli rozgrywek IV ligi, dzięki czemu awansowała do III ligi wojewódzkiej, gdzie walczyć będzie z drużynami podokręgów Zabrze i Bytom. Krótko podsumowując rok 2016 można powiedzieć, że drużyna wygrała dwa razy ligę, na wiosnę zdobywając tak samo jak w rozgrywkach jesiennych pierwsze miejsce, za co zawodnikom należą się wielkie gratulacje! Do drużyny dołączyło kilku nowych zawodników, drużyna po raz pierwszy zaczęła grać w tegorocznych rozgrywkach na pełnowymiarowym boisku na „duże bramki” i piłką w rozmiarze 5. Wiele nowego czekało na drużynę, ale poradziła sobie ona z tym świetnie, o czym najlepiej świadczą jej wyniki. Mecze dostarczyły wiele emocji i radości. Za przykład ile emocji towarzyszyło rozgrywkom niech posłuży mecz, który został rozegrany 20 września pomiędzy nami a Odrą Miasteczko Śląskie, w którym przegrywając 0:2 do przerwy po zaciętej walce wygraliśmy 3:2. Takich emocji i tylu zwycięstw życzmy drużynie również w przyszłym roku na wyższym szczeblu rozgrywkowym.


Rocznik 2004  – podsumowanie trenera Henryka Sobali:

Drużyna z rocznika 2004 występowała w I Lidze Śląskiej, w której broni Mistrzostwa Śląska wywalczonego w poprzednim sezonie. W 14 ligowych spotkaniach nasi zawodnicy odnieśli 12 zwycięstw, 1 raz zremisowali i 1 raz przegrali. Drużyna zajęła 1 miejsce strzelając przy tym 62 bramki (najwięcej w lidze), tracąc 11 bramek (najmniej w lidze). Najlepszych strzelcem drużyny został Kacper Zalewski (17 trafień). Pięciu zawodników zespołu powoływanych było do kadry Śląska rocznika 2004: Paweł Kwaśniewski, Mateusz Lipp, Kacper Zalewski, Piotr Starzyński i Tomasz Mazur. Dodatkowo Mateusz Lipp powołany został na tygodniowy obóz szerokiej kadry reprezentacji Polski (Letnia Akademia Młodych Orłów). W kolejnych rozgrywkach zespół nadal będzie bronić Mistrzostwa Śląska w swojej kategorii wiekowej.
Skład: Kwaśniewski Paweł, Fijałkowski Bartosz, Nowara Mateusz, Kwapuliński Bartłomiej, Lipp Mateusz, Przybyłek Dominik, Choczaj Piotr, Potocki Szymon, Zieliński Jakub, Popiołek Wiktor, Mazur Tomasz, Szyja Mateusz, Poltier Fabian, Waniek Mikołaj, Starzyński Piotr, Tabor Maciej, Trybel Mikołaj, Rudy Michał, Matysek Szymon, Bobiński Kewin, Żurek Bartosz, Zalewski Kacper.


Rocznik 2004 II – podsumowanie trenera Roberta Skandy:

Rok 2016 okazał się być bardzo dobrym rokiem dla drugiej drużyny rocznika 2004 UKS Ruch Radzionków. Zarówno w rundzie wiosennej jak i jesiennej udało się zrealizować cel główny: utrzymanie w 3 lidze wojewódzkiej. Powodem do radości jest głównie progres czyniony przez zawodników i drużynę. Widać to między innymi w ilości zdobytych punktów w rundziej wiosennej (6 pkt) oraz w rundzie jesiennej (16 pkt). Drużyna zajmuje 6 miejsce w tabeli ligowej, utrzymuje się w lidze i z ogromnym zaangażowaniem przygotowuje się do kolejnego sezonu.

Rocznik 2005 – podsumowanie trenera Przemysława Wiszniewskiego:

Rok 2016 w roczniku 2005 można zaliczyć do bardzo udanych, chłopcy z tego rocznika rundę wiosenną zaczynali od pierwszej ligi podokręgu Bytom. Owe rozgrywki przeplatały się zwycięstwami jak i również bolesnymi porażkami, ale w rezultacie dopięliśmy swego i zajmując trzecie miejsce udało się awansować do trzeciej ligi wojewódzkiej czyli do najlepszej szóstki drużyn podokręgu Bytom i podokręgu Zabrze. Rocznik 2005 jest to jeden z najliczniejszych roczników w całym UKS-ie, bo możemy się pochwalić prawie czterdziestkom dzieci – chłopców i dziewczynek -, ze względu na taką ilości stworzyliśmy dwie grupy rozgrywkowe, a co za tym idzie w szkolenie zaangażowało się dwóch trenerów: Przemysław Wiszniewski i Marcin Panońko. Rundę jesienną zaczynamy dwiema drużynami rozgrywkowymi, pierwsza rywalizowała w trzeciej lidze wojewódzkiej, a druga w pierwszej lidze podokręgu, czyli w sumie chłopcy mieli do rozegrania 20 meczy. Rozgrywki były długie i bardzo męczące dla większości chłopaków, a przeciwnicy naprawdę bardzo wymagający więc należą się dzieciom duże słowa uznania. Nie chciałbym zapomnieć o rodzicach, którzy byli równie mocno zaangażowani jak ich pociechy. Wyniki w tych rozgrywkach są naprawdę imponujące, w trzeciej lidze wojewódzkiej na dziesięć rozegranych meczy sześć razy zwyciężali, trzy razy schodzili z boiska pokonani, ale trzeba zaznaczyć po bardzo dobrych meczach, i raz zremisowali, co w rezultacie dało naszej drużynie drugie miejsce i awans do wyższej ligi rozgrywkowej, czyli drugiej ligi wojewódzkiej, gdzie będą się mierzyć z drużynami z całego Śląska, a to bardzo duże osiągniecie i należą im się wielkie brawa. Natomiast nasza druga drużyna, która zaczęła rozgrywki w pierwszej lidzie podokręgu może pochwalić się nie mniejszym sukcesem, gdyż na dziesięć rozegranych meczy wygrali osiem razy i dwa razy przegrali, w rezultacie zajęli drugie miejsce co też premiowało awansem do trzeciej ligi wojewódzkiej. Wielkie słowa uznania należą się obydwu drużynom za podwójny awans. Chciałbym podziękować dzieciom i oczywiście rodzicom za wiele wyrzeczeń, które się z tym rokiem wiązały, ale nie spoczywamy na laurach, bo na pewno nadchodzący rok 2017 będzie jeszcze bardziej wymagający.

Rocznik 2006 – podsumowanie trenera Adama Dyrdy:

Zawodnicy z rocznika 2006 UKSu „Ruchu” Radzionków rozpoczęli zajęcia w tym półroczu 1 sierpnia. Po udanej rundzie wiosennej, na koniec której podopieczni trenera Adama Dyrdy zajęli 2 miejsce w rozgrywkach, awansowali do 1 Ligi Podokręgu Bytom.
Latem drużyna rozegrała 6 sparingów oraz 2 turnieje w Radzionkowie-Księżej Górze i Piekarach Śląskich, które wygrała. Trener badał sprawność ogólną zawodników za pomocą Indeksu Sprawności Fizycznej Krzysztofa Zuchory. Zespół wzmocnili: pomocnik Bartek Grzesiok (AP Champions Piekary Śląskie), bramkarz Mikołaj Fajer i pomocnik Maciek Treter (2 zespół rocznika 2006 prowadzony przez trenera Daniela Brzezinę).
Rozgrywki ligowe „żółto-czarni” rozpoczęli z przytupem 4 września, pokonując aż 12:1 swojego czerwcowego pogromcę – AP „Silesię” Tarnowskie Góry. Ze względu na wycofanie się zespołu UKS Szombierki Bytom tuż przed ligą i przeniesiony mecz z UKS „Trójką” Tarnowskie Góry, podopieczni trenera Adama Dyrdy we wrześniu rozegrali jeszcze tylko jeden mecz o punkty: po wyrównanych 60 minutach musieli uznać w Piekarach Śląskich wyższość „Olimpii” (1:3). Najwięcej meczy ligowych odbyło się w październiku, bo aż 5. Każde z nich było bardzo wyrównane i w każdym drużyna zdobywała cenne lekcje w piłkarskiej edukacji; 2 z nich zakończyły się wygranymi „Cidrów”, 3 razy tryumfowali rywale. Ligę zakończył pojedynek w Piekarach Śląskich: niestety drużyna wyszła na boisko bez wiary w swoje umiejętności i przegrała wysoko 1:14. Mimo wysokiego wyniku, wielką klasę w bramce pokazał Kuba Szydło – najlepszy zawodnik meczu. Zakończyliśmy rozgrywki na 4 pozycji.
Ze względu na dużą liczbę zawodników w kadrze i ograniczoną liczbę powołań na spotkania w rozgrywkach Podokręgu Bytom, od początku września do końca listopada, trener umówił sporą ilość sparingów, tak aby każdy zawodnik mógł rozwijać swoje umiejętności. „Ruch” rywalizował w tych meczach nie tylko z drużynami z okolicy, ale również z „Gwarkiem” Zabrze, „Ruchem” Chorzów, „Górnikiem” Zabrze, a nawet KKS Kalisz z Wielkopolski.
Po zakończonej rundzie jesiennej, drużyna trenera Adama wzięła udział w 5 turniejach: w dwóch rywalizowały dzieci, a w jednym… rodzice wraz z trenerami. 14 listopada mali piłkarze najpierw zadebiutowali w „Turnieju o Puchar Tymbarku”: w eliminacjach powiatu tarnogórskiego, po dobrej grze, zajęli wysokie, 3 miejsce, a warto dodać iż chłopcy rywalizowali w kategorii rocznika 2005 i młodszych. Następnie, 20 listopada, na hali w Radzionkowie „żółto-czarni” rywalizowali w dorocznym „Turnieju o Puchar ks. Damiana Gatnara” organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich z Piekar Śląskich, w którym również rywalizując w chłopakami z rocznika 2005, uplasowali się na najniższym stopniu podium; Beniamin Kurek został Królem Rzutów Karnych rozgrywanym w czasie imprezy.
19 listopada radzionkowski MOSiR organizował „Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Mariana „Ecika” Janoszki”. W poprzednich latach, zawody te nosiły nazwę „Turnieju Niepodległości”. Po ubiegłorocznym debiucie (5 miejsce), drużyna „UKS Ruch Rodzice” (wraz z trenerami Dyrdą i Brzeziną) wystartowała po raz drugi i zajęła 3 miejsce na podium. Dodatkowo w konkursie żonglerki, strzegący bramki „Cidrów” trener Adam, zając również 3 miejsce. Z kolei w grudniu drużyna 2 razy gościła w Piekarach Śląskich, gdzie w „Turnieju Mikołajkowym” oraz „Olimpia Cup” wygrywała Ligę Europejską, plasując się na 5 pozycji w całym turnieju. W tej drugiej imprezie, wyróżniony został Bartek Grzesiok, zyskując nagrodę dla Najlepszego Zawodnika Zespołu.
„Jestem zadowolony z pracy szkoleniowej, którą wykonaliśmy w drugim półroczu 2016 roku. Naszymi głównymi celami było:
– rozwijanie koordynacji ruchowej
– przeprowadzenie pierwszego testu motorycznego oceniającego sprawność ogólną
– rozwijanie techniki indywidualnej
– wdrażanie zaleceń z „Narodowego Modelu Gry”, w tym zwłaszcza rozgrywanie piłki od bramki oraz współpraca zawodników.
W grze moich podopiecznych widzę duże postępy i to cieszy mnie najbardziej. Na treningach zawsze mamy wysokie 2 czynniki: frekwencję i zapał, co pokazuje, że dzieci chcą się uczyć, ale również, że zajęcia sprawiają im sporo frajdy. Zimą pojedziemy na nasz pierwszy obóz piłkarski, co na pewno przyniesie wymierne efekty. Jak już się w naszej drużynie przyjęło, planujemy start Nowego Roku z piłką u nogi, na grze noworocznej 1 stycznia. Na zakończeniu treningów wyróżnieni zostali:
– Max Cieniawski i Damian Imach – Najlepsi Strzelcy Drużyny
– Martyna Kądziołka i Max Cieniawski – Najlepiej Podający
– Kuba Segert i Kuba Spendel – Najlepiej Trenujący Zawodnicy
– Szymon Ciongwa – Najlepszy Zawodnik w Rundzie Jesiennej
– Pan Robert Spendel – Nasz Niezastąpiony Operator Kamery.
Korzystając z okazji pragnę życzyć, w imieniu własnym oraz Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego Ruch Radzionków, aby nadchodzącego Święta Bożego Narodzenia były czasem radości i nadziei. Życzę wesołego kolędowania przy Bożym żłóbku, wymarzonych prezentów pod choinką, rodzinnej, ciepłej atmosfery przy wigilijnym stole i spełnienia marzeń w 2017 roku.

Jesienią w meczach ligowych, sparingowych i turniejach występowali: Kuba Szydło, Mikołaj Fajer, Łukasz Tomanek, Borys Izworski, Martyna Kądziołka, Kuba Segert, Szymon Ciongwa, Kuba Spendel (kapitan), Mikołaj Posmyk, Kuba Matejczyk, Mikołaj Gudwicz, Paweł Szolc, Łukasz Różycki, Kuba Giertyczka, Kuba Ciepłak, Maciek Kowalczyk, Arek Anczok, Bartek Andruszkiewicz, Bartek Grzesiok, Max Cieniawski, Staś Malicki, Maciek Treter, Damian Imach, Beniamin Kurek, Krzyś Szałajko, Dawid Napieraj, Bartek Kass, Paweł Szolc, Kuba Poganiec.


Rocznik 2007 – podsumowanie trenera Daniela Brzeziny:

W ostatnim półroczu zainaugurowaliśmy rozgrywki ligowe w lidze orlika E2 – grupa I. Było to pierwsze przetarcie dla wszystkich chłopców trenujących w grupie w rozgrywkach ligowych, a zarazem śmiem twierdzić, że bardzo udane. Każdy zawodnik posmakował rywalizacji, a na tym etapie szkolenia ona jest bardzo ważna, ale tylko wtedy gdy wynik schodzi na drugi tor, i takimi założeniami się kierowałem, czyli każdy ma zagrać maksymalnie tyle na ile mamy możliwości, by każdy zawodnik się kształtował. Dla mnie jako trenera na pewno budujące jest to, że jako jedyna drużyna w lidze nie wybijała piłki od bramki, by tylko zażegnać niebezpieczeństwu, lecz staraliśmy się konstruować akcje już od samego bramkarza. Oglądanie zawodników, którzy z meczu na mecz robią postępy to jest największa frajda dla trenera. Każdy zawodnik poprawił się pod względem motorycznym, technicznym, koordynacyjnym, jak i taktycznym pod względem wieku. Pamiętajmy, że chłopcy mają 9 lat i przede wszystkim poprzez rozwój z zamiarem wyjścia na boisko i pokazania swych umiejętności wynik idzie w parze, w późniejszym etapie. Zmagania ligowe zakończyliśmy na 5 miejscu z dorobkiem 10 pkt., na co składa się: 3 wygrane, 1 remis, 3 porażki, strzelamy przy tym 37 bramek, tracąc 28.
Teraz dzieci czeka cykl turniejowo-sparingowy do końca roku 20016, a od stycznia ciężka praca wraz z wyjazdem na obóz by nadal kształtować swe umiejętności i godnie reprezentować Ruch Radzionków.


Rocznik 2008 – podsumowanie trenera Marcina Trzcionki:

UKS Ruch Radzionków 2008 minione pół roku bardzo solidne przepracował trenując trzy razy w tygodniu, korzystając głównie z głównej płyty stadionu. Rozegraliśmy również liczne mecze kontrolne, w których widać było jaki postęp chłopaki poczynili od początku swojej przygody z piłką. Na treningu pracujemy głównie nad techniką gry, ale równie obecna jest zabawa by uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy. Jestem bardzo zadowolony z dzieci i dziękuję rodzicą za pomoc i przychodzenie z dziećmi na zajęcia.


Rocznik 2009/10 – podsumowanie trenera Krzysztofa Sosinki:

I tak minął nam kolejny rok w UKS Ruch Radzionków. Pod okiem trenera Krzysztofa Sosinki jest 20 dzieci z rocznika 2009/2010, które dwa razy w tygodniu mogły doskonalić oraz rozwijać swoją pasję, jaką dla nich jest piłka nożna. Miniony rok to wiele godzin spędzonych na hali i na murawie, ciężka praca, ale przede wszystkim dużo uśmiechu i świetna zabawa. Młodzi piłkarze trenowali na boiskach Ruchu Radzionków i na halach w Radzionkowie i okolicy. Ponadto w czerwcu dzieciaki zaprezentowały swoje umiejętności biorąc udział w turnieju Cider Cup.