Podsumowanie września juniorów i trampkarzy

Juniorzy młodsi 2000 KS Ruchtrener Łukasz Suder:

We wrześniu rozegraliśmy cztery kolejki i wszystkie wygraliśmy pokonując Zgodę Repty, Andaluzję Piekary Śląskie, Górnika Bobrowniki Śląskie oraz Sokół Orzech . Trenujemy trzy razy w tygodniu zgodnie z harmonogramem. Cieszy fakt, że tacy zawodnicy jak Karol Mateja, Wojciech Ciomek  i Kamil Gałęziok zagościli na treningach pierwszej drużyny, a w kolejce czekają następni. 
Celem naszej drużyny jest awans do III ligi i postaramy się zrobić wszystko, aby w październiku cieszyć się z awansu.

 

Trampkarze starsi 2001 UKS Ruch – trener Wojciech Franiel:

Niestety miesiąc wrzesień był fatalny dla naszej drużyny, w rozegranych sześciu meczach ligowych nie zdołaliśmy zdobyć nawet jednego punktu, co spowodowało spadek drużyny w tabeli na ostatnie miejsce. Widać było w naszej ekipie przede wszystkim brak doświadczenia z takimi drużynami, które są już ograne na wyższym szczeblu rozgrywkowym, dla nas starcia z takimi mocnymi piłkarsko i fizycznie drużynami okazało się dość bolesne, ale pocieszające jest to, że właśnie po potyczkach z takimi rywalami zawodnicy na pewno wyniosą dużo korzyści i cennej nauki oraz doświadczenia.

Z pewnością losy kilku meczów mogły się potoczyć całkiem inaczej bo toczyliśmy wyrównany i zażarty bój z Gwarkiem Tarnowskie Góry przegrywając 0:1 dosłownie w ostatniej minucie meczu, także z Górnikiem Zabrze przegraliśmy 1:2 tracąc gola w ostatniej akcji meczu. Drużynami, które zdecydowanie nas zdominowały były Piast Gliwice (przegrana 1:5), Szombierki Bytom (przegrana 0:4) oraz MOSIR Sparta Zabrze (przegrana 0:3), dość wyrównany mecz rozgrywaliśmy również z drużyna Concordii Knurów, ulegając nieznacznie 0:2. Przed nami cała runda rewanżowa i mam nadzieję, że zawodnicy już dużo bardziej doświadczeni w meczach z takimi silnymi drużynami odblokują się i zaczną zdobywać cenne punkty, a ich umiejętności nadal będą wzrastać.

 

Trampkarze młodsi 2002 UKS Ruch  – trenerzy Marcin Dziewulski i Henryk Sobala:

We wrześniu rozegraliśmy cztery kolejki ligowe, i mimo mniejszej ilości zdobytych punktów jesteśmy zadowoleni z pracy, jaką wykonaliśmy. Zjednoczyliśmy się jako drużyna, podnieśliśmy jakość treningu, przeanalizowaliśmy dokładnie kilka naszych spotkań, wprowadziliśmy więcej uśmiechu w naszą codzienną pracę i wspólnie obraliśmy drogę, którą chcemy podążać. Miejsce drugie w tabeli napawa nas porządną dawką optymizmu i nakręca do dalszej, solidnej,  z uśmiechem na twarzy pracy i czerpania radości ze stawania się coraz to lepszym.

Wyniki rozegranych spotkań ligowych:

Ruch – Ruch Chorzów  1:1 (Szromek)
Orbita Bukowno – Ruch 1:1 (Deptała)
Ruch – Dąbrowianka 7-1 (Deptała 5, Szromek, Gryc)
Ruch – Raków Częstochowa  0-2

 

Młodzicy starsi 2003 UKS Ruch – trenerzy Marcin Paździor, Henryk Sobala:

UKS Ruch Radzionków z rocznika 2003 miał świetny miesiąc wrzesień. Drużyna trenowała zgodnie z planem, średnio trzy razy w tygodniu oraz osiągnęła następujące imponujące wyniki w III Lidze Wojewódzkiej: 5 wygranych i 1 remis.

04.09.2015: Ruch – Andaluzja Piekary Śląskie 2:0
08.09.2015: Ruch – Polonia Bytom 6:0
11.09.2015: APN Knurów – Ruch 0:0
18.09.2015: Ruch – Trójka Tarnowskie Góry 5:1
22.09.2015: Concordia Knurów  – Ruch 0:8
30.09.2015: KF Akademia Pyskowice – Ruch 0:1

Zespół zajmuje pierwsze miejsce w tabeli i jest na dobrej drodze do awansu do II Ligi Wojewódzkiej, co byłoby dużym sukcesem.

 

Młodzicy starsi 2004 UKS Ruch I – trenerzy Henryk Sobala, Przemysław Wiszniewski:

UKS Ruch Radzionków z rocznika 2004 w miesiącu wrześniu trenował regularnie dwa lub trzy razy w tygodniu, rozgrywając dodatkowo mecze ligowe w grupie eliminacyjnej Śląskiej Ligi Młodzików. Bilans spotkań to 4 wygrane.

06.09.2015: Ruch – JSS Silesia Piekary Śląskie 14:0 (wynik anulowany przez wycofanie rywala)
10.09.2015: Andaluzja Piekary – Ruch 0:6
19.09.2015: Piast Gliwice – Ruch 0:1
27.09.2015: MKS Zaborze – Ruch 1:5

Drużyna przewodzi tabeli i podobnie, jak zespół z rocznika 2003 zmierza po awans. W przypadku zajęcia pierwszego miejsca w tabeli zespół uzyska awans do I Ligi Wojewódzkiej. Taka sztuka nie udała się jeszcze żadnej drużynie, nie tylko Ruchu, ale i całego powiatu tarnogórskiego oraz całego podokręgu Bytom.

 

Młodzicy starsi 2004 UKS Ruch II – trener Dawid Hajda:

Wrzesień był dla naszego zespołu najlepszym miesiącem w tym roku. Wszystko to dzięki czterem wygranym oraz prowadzeniu w ligowej tabeli. Sprawiliśmy sobie miłą niespodziankę, ale nie jest to dla nas żadnym zaskoczeniem, ponieważ wiemy, że z roku na rok robimy coraz to większe postępy w grze. Każdy z chłopców wie, że najważniejszy jest regularny trening. Dobrą zabawę na zajęciach przeplatamy ćwiczeniami z doskonaleniem techniki oraz taktyki piłki nożnej. Mnie osobiście jako trenera cieszy fakt, że na zajęciach jest zawsze duża frekwencja, że poziom umiejętności mocno się wyrównał , a przede wszystkim, że widzę zgrana paczkę, która godnie reprezentuje barwy UKS Ruch Radzionków. Nasza dwudziestoosobowa grupa wzięła również udział w sesji do kalendarza na 2016 rok.

W tym miesiącu odbyło się jedenaście jednostek treningowych, wszystkie na świeżym powietrzu.

Rozegraliśmy pięć spotkań ligowych. Z 12 punktami obecnie zajmujemy pierwsze miejsce w tabeli. Stosunek bramek to 20:5.

2015-09-06: Ruch – Górnik Bobrowniki Śląskie 13:0 (Cieślik 4, Waniek 2, Wilczek 2, Dąbrowski, Potoczny)
2015-09-10, 17:00 Unia Strzybnica – Ruch 2:1 (Cieślik)
2015-09-13: Ruch – Andaluzja Piekary Śląskie 3:2 (Cieślik 2, Knop)
2015-09-21: Ruch – Szombierki Bytom 1:0 (Tabor)
2015-09-28: Polonia Bytom – Ruch 1:2 (Biadacz, Tabor)

 

Orlicy 2005 UKS Ruch – trenerzy Przemysław Wiszniewski, Marcin Panońko:

Chłopcy z rocznika 2005 we wrześniu zaczęli treningi na dobre, gdyż jest to miesiąc, w którym chłopcy zaczynają zmagania ligowe. Treningi odbywały się według planu, czyli trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki i piątki, plus niedzielny mecz ligowy. We wrześniu rozegrali sześć kolejek ligowych, w których udało się wygrać cztery z nich i dwa przegrać. W ogólnym rozrachunku jestem bardzo zadowolony z chłopaków, bo pokazali w każdym meczu charakter i wolę walki i myślę, że teraz będzie tylko lepiej.

 

Orlicy młodsi 2006 UKS Ruch – trener Adam Dyrda:

W miesiącu wrześniu drużyna UKS Ruchu Radzionków z rocznika 2006 trenowała dwa razy w tygodniu. Podopieczni trenera Adama Dyrdy rozegrali dwa sparingi, wzięli udział w Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP oraz rozpoczęli rozgrywki ligowe, w których rozegrali trzy spotkania.
W grach kontrolnych przed sezonem żółto-czarni pokonali w Bobrownikach Śląskich miejscowy Górnik 5:3 (bramki: Malicki, Tomanek, Andruszkiewicz x2, Kądziołka), oraz zebrali tęgie lanie 2:18 w Pniowcu z drużyną miejscowej szkoły ZSP 2. Trzeba jednak zaznaczyć, że w obu meczach „Cidry” mierzyły się z rywalami o dwa lata starszymi.
Tuż przed debiutem w rozgrywkach mali piłkarze Ruchu wzięli udział w Tarnowskich Górach w Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. W pierwszym meczu lepsza okazała się SP 10 z Tarnowskich Gór wygrywając 1:0, potem radzionkowianie pokonali 1:0 Zespół Szkół Katolickich z Piekar Śląskich (gol Szydło), a na koniec 2:0 drużynę Ruchu trener Brzeziny (gole: Napieraja i Kassa) plasując się na drugim miejscu w stawce.
Debiut ligowy nie zalicza się do udanych meczów, bowiem w Piekarach Śląskich lokalna szkółka JSS Silesia pokonała żółto-czarnych 12:1 (honorowe trafienie autorstwa Malickiego). Ruch zagrał słabo, ale trzeba też dodać, że podopieczni trenera Dyrdy kompletnie pogubili się na bardzo dużym, jak na wiek chłopców boisku. Co ciekawe kilka dni po meczu w Internecie pojawił się regulamin rozgrywek rocznika 2006, w którym kilka istotnych zasad zostało opisanych… zupełnie inaczej niż interpretował to sędzia w meczu ligowym: Śląski ZPN zalecał wykonywanie autów jako wyprowadzenie nogą (w meczu zagrywane rękami), a od bramki bramkarz miał rozpoczynać dowolnie ręką bądź nogą ( w meczu z tzw. piątki).
W drugim meczu, na własnym stadionie „Cidry” pokonały Przyszłość Nowe Chechło 16:2. Bramki zdobywali:  Andruszkiewicz x5, samobójcza, Muszalski x2, Szolc, Spendel,  Malicki, Cieniawski, Kass, Kądziołka x2, Posmyk. Podokręg Bytom zweryfikował mecz jako wygraną 16:0 ze względu na występ w drużynie gości dwóch nieuprawionych zawodników.
W trzeciej kolejce radzionkowianie rozegrali najlepszy jak do tej pory mecz, jednak ze względu na nieskuteczność i brak precyzji w ostatnim podaniu musieli uznać w Piekarach Śląskich wyższość Andaluzji przegrywając 0:3.
W październiku „Cidry” rozegrają rewanże z trzema ligowymi rywalami oraz wezmą w turnieju halowym w ostatnią niedzielę miesiąca.