Polonia Łaziska Górne – Ruch 0:2

W inauguracyjnym wiosenne rozgrywki pierwszej grupy śląskiej czwartej ligi meczu Ruch Radzionków wygrał na wyjeździe z broniącą się przed spadkiem z ligi Polonią Łaziska Górne 2:0. Długo akcje radzionkowian przypominały “bicie głową w mur”, a groźniejsze wydawały się kontry gospodarzy. Jednak w 71 minucie po rzucie rożnym “Cidry” dopięły swego, kiedy po strzale głową Michała Szromka z bliska do siatki wepchnął futbolówkę Bartosz Nawrocki. W 90 minucie do zbyt krótko wybitej przez obrońcę piłki dopadł Amine Boudguiga i efektownym lobem nad wysuniętym bramkarzem z daleka ustalił wynik meczu.

16 kolejka IV ligi śląskiej (grupa I), 12 marca 2022, godz. 13:00
Polonia Łaziska Górne – Ruch 0:2 (0:0)
0:1 – Nawrocki 71.
0:2 – Boudguiga 90.
Polonia: Maścibrzuch – Gersok (68. Pietrowski), Widuch, Kaszok, Fabisiak (64. Staniucha), Skiba, Uniejewski (75. Terbalyan), Załuski, Nowak, Waśkiewicz (73. Lankocz), Polczyk. Trener: Mrozek.
Ruch: Szukała – Kopeć, Turczyn, Pietryga, Ćwielong, Gwiaździński, Siwy (64. Szromek), Kuliński, Piecuch (71. Boudguiga), Baran (87. Dudziński), Nawrocki (90. Wawrzinossek). Trener: Dziewulski.
Sędzia: Kowalczyk (Częstochowa).
Żółta kartka: Skiba 58. (Polonia).