Postęp w grze widoczny, Cissé przekonał – echa rybnickich sparingów

W testmeczu z drugoligowym imiennikiem ze Zdzieszowic na tyle dobrze zaprezentował się testowany Idrissa Cissé z LZS Piotrówka, że trener Skowronek po spotkaniu mógł stwierdzić, że widzi dla niego miejsce w swoim zespole. Jeśli więc senegalski napastnik dojdzie do porozumienia z klubem, to zasili szeregi radzionkowskiego pierwszoligowca. Wcześniej kontrakt z klubem podpisać powiniem Mateusz Lebek, jedyny zawodnik na obozie nie będący jeszcze formalnie członkiem zespołu, i w ten sposób kadra drużyny na rundę wiosenną byłaby definitywnie zamknięta.

Bardzo to nas cieszy, kiedy słyszy się takie opinie, że nasza postawa dziś mogła się podobać – z uśmiech podsumowuje sparingowe występy opiekun żółto-czarnych – a są one chyba obiektywne, bo padają z wielu stron. My jednak nie wpadamy w żaden huraoptymizm. Ale jednak muszę przyznać, że zespół w obu tych meczach solidnie zapracował na to, by wystawić mu bardzo pozytywną recenzję także z moich ust. Mogę być dzisiaj naprawdę zadowolonym z postawy chłopaków.

Jedyne, co psuć może humor kończącej powoli zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu drużynie Ruchu Radzionków, to odnowienie się kontuzji Wojciecha Mroza, tej samej, która wyłączyła go z treningów na początku obozu. Jak długa przerwa czeka zawodnika, który przedwcześnie opuścił boiska w popołudniowym spotkaniu sparingowym, powie badanie USG mięśnia dwugłowego uda.