Powiększa się grono testowanych piłkarzy

Do drużyny trenera Artura Skowronka dołączyli dziś, podczas treningu na sztucznej murawie, kolejni testowani zawodnicy. Mowa o trzech napastnikach: Mariuszu Korzępie i Michale Pruchniku (obaj z szerokiej kadry Lechii Gdańsk) oraz Rafale Miazgowskim (Polonia Trzebnica).
Listę testowanych uzupełnił bramkarz Paweł Zarzycki (Concordia Knurów). Trzeci trenujący z zespołem od wczoraj golkiper, Paweł Śmiały (IKS Olkusz) jest w Radzionkowie gościnnie. – Chcemy mu pomóc by nie zatracił treningu, w końcu to nasz wychowanek. – Poinformował Skowronek. – Nie będzie on zatem dokoptowany do pierwszego zespołu, ale będzie trenował z nami do czasu znalezienia sobie nowego klubu.
A to oznacza, że oprócz Zarzyckiego do drużyny wkrótce dołączyć powinien kolejny testowany bramkarz.
Marcin Dziewulski (Polonia Bytom), Mariusz Muszalik (Olimpia Elbląg) i Mateusz Wrzesień (UKS Ruch Chorzów) przekonali do siebie już dawno trenera, a po sparingu z Polonią Łaziska Górne to samo uczynił też Krzysztof Danielewicz (Zagłębie Lubin ME). – U tego zawodnika widzę potencjał, dlatego mam już przygotowane dla niego miejsce w naszej drużynie. Jego przyjście wzmocniłoby rywalizację w środku pola na pozycji defensywnego pomocnika. Wszystko zależy teraz od ustaleń pomiędzy klubami i z zawodnikiem. Podobnie zresztą jak w przypadku pozostałej trójki.
Czwartym piłkarzem, na którego czeka miejsce w zespole jest Krzysztof Gajtkowski (Warta Poznań), który jednak na razie nie bierze udziału we wszystkich zajęciach z zespołem, i też nie trenował z resztą piłkarzy w dniu dzisiejszym – Krzysztof Gajtkowski w tym tygodniu przejdzie szereg badań medycznych i motorycznych. Znając jego wskaźniki od strony medyczno-sportowej dowiemy się czy może on od razu wskoczyć na budowanie formy czy potrzeba mu więcej czasu. Mam nadzieję, że problemów nie będzie, a wtedy zostanie naszym zawodnikiem.
Bardzo prawdopodobne związanie się z klubem Gajtkowskiego oraz testy trzech innych napastników przesądzają, że zawodnikiem Ruchu Radzionków nie zostanie ponownie Dawid Jarka, który trenował z drużyną w zeszłym tygodniu.