“Cidry” już trenują

Drużyna Ruchu Radzionków ma za sobą pierwszy trening w ramach okresu przygotowawczego do sezonu 2023/24. Jeszcze w niepełnym składzie “Cidry” odbyły zajęcia na boisku przy Narutowicza.

Na urlopach nieco dłużej – do środy – będą przebywać Rafał Strzelczyk, Szymon Turczyn i Adam Baran. Z powodu kontuzji z udziału w okresie przygotowawczym wyłączony jest także Bartosz Nawrocki. Na poniedziałkowym treningu zabrakło również Kamila Kopcia, Szymona Cicheckiego i Mikołaja Trybla. – Cały czas szukamy zawodników z zewnątrz, rozmowy trwają i mam nadzieję, że co najmniej dwóch graczy z odpowiednią jakością dołączy wkrótce do naszej kadry. Na pewno potrzebujemy wahadłowego lub skrzydłowego z odpowiednimi predyspozycjami oraz środkowego pomocnika, który będzie potrafił wziąć grę na siebie. Po wypożyczeniu do Silesii Miechowice wrócił Damian Dudziński i jestem z tego ruchu bardzo zadowolony – rysuje plany na budowę swojego zespołu trener Marcin Trzcionka.

Pierwszy tydzien “Żółto-Czarnych” zapowiada się pracowicie. Nasi zawodnicy będą ćwiczyć pod okiem trenera Marcina Trzcionki codziennie za wyjątkiem czwartku. W sobotę zagrają pierwszy mecz kontrolny. Ich rywalem będzie AKS Mikołów. – Najbliższe dni to budowa fundamentu i bazy pod grę naszym intensywnym modelem w ataki i obronie. Planujemy kilka zmian pod względem taktyki i zasad obowiązujących na danych pozycjach oraz wprowadzanie młodych zawodników tak, by wiedzieli jak funkcjonować w seniorskiej piłce. Doświadczona starszyzna i zdolna, ambitna młodzież mają stworzyć ciekawy, jakościowy zespół – zapowiada trener Trzcionka.