Próba generalna z AKS-em Mikołów

Zimowe przygotowania do rundy wiosennej dobiegają końca. W ostatnim meczu kontrolnym przed powrotem na ligowe boiska radzionkowianie zagrają na swoim terenie z AKS-em Mikołów.

Choć mikołowianie na co dzień rywalizują w klasie okręgowej, bez wątpienia będą wymagającym rywalem dla szykujących się do wznowienia rozgrywek „Cidrów”. Na półmetku zmagań w grupie katowicko-sosnowieckiej ekipa trenera Adama Krzęciesy jest bezapelacyjnym liderem. Wygrała 14 z 15 spotkań, i z 42 punktami w dorobku ma aż 10 oczek przewagi nad drugim zespołem w stawce, Cyklonem Rogoźnik. Wobec reorganizacji rozgrywek w naszym województwie AKS nie może awansować do IV ligi, ale kapitalną jesienią solidnie utorował sobie drogę do miejsca w nowo tworzącej się II Lidze Śląskiej.

Spore możliwości mikołowian potwierdzają również wyniki zimowych sparingów. Poza fatalną wpadką z Dramą Zbrosławice (1:7), ekipa AKS-u w pokonanym polu potrafiła zostawić m.in. IV-ligową Spartę Katowice (4:3), a w ostatnim spotkaniu zremisowała z Szombierkami (2:2). W składzie lidera katowickiej okręgówki jest sporo nazwisk dobrze kojarzonych przez fanów lokalnej piłki. Kibicom „Cidrów” bez wątpienia najwięcej mówi jednak dorobek Łukasza Janoszki. Syn legendarnego Mariana na swoją „legendę” pracował przede wszystkim w Ruchu Chorzów, z którym jeszcze kilka miesięcy temu świętował awans do Ekstraklasy, a w całej karierze rozegrał łącznie 259 spotkań na najwyższym szczeblu w kraju.

Początek sobotniego spotkania na boisku przy Knosały o godzinie 13:15. Zapraszamy!