Wygrana z Mikołowem na zakończenie przygotowań

Ruch Radzionków optymistycznym akcentem zakończył przygotowania do startu rundy rewanżowej IV-ligowych rozgrywek. “Cidry” po dobrym spotkaniu wygrały z silnym AKS-em Mikołów 2:1.

Choć na co dzień mikołowianie grają w okręgówce, swoją grupę zdominowali już jesienią i z przewagą 10 punktów nad wiceliderem tabeli są murowanym faworytem do wygrania całych zmagań. Dobrze prezentowali się również w zimowych sparingach, radząc sobie również z IV-ligowcami.

Spotkanie “Cidrów” z drużyną trenera Adama Krzęciesy miało dwa oblicza. W pierwszej połowie delikatną przewagę na boisku osiągnęli goście. Sytuacji bramkowych było jednak jak na lekarstwo. Tę bodaj jedyną wykorzystał Łukasz Janoszka, który w 26. minucie wykorzystał błąd defensywy radzionkowian i otworzył wynik meczu. Ruchowi w ofensywie brakowało tymczasem konkretów. Jeszcze przed stratą gola w ostatniej chwili obrońca AKS-u “sprzątnął sprzed nosa” piłkę czekającemu pod bramką Szymonowi Matyskowi. W 36. minucie wydawało się, że radzionkowianom należy się rzut karny po faulu na aktywnym w pierwszej odsłonie Kacprze Sadlaku. Tuż przed przerwą z niezłej pozycji niecelnie “główkował” Tomasz Harmata.

Po zmianie stron piłkarze Marcina Trzcionki dominowali już na boisku. Ich problemem był jednak brak skuteczności. Dwie kapitalne okazje miał Szymon Siwy, ale za każdym razem nie zdołał pokonać skutecznie broniącego bramkarza rywali. Bramkę gości ostrzeliwał Szymon Kopeć, znakomite okazje marnował Michał Szromek, czujnosć golkipera AKS-u sprawdził też Damian Dudziński. Wreszcie w 37. minucie do wyrównania doprowadził Michał Szromek, korzystając z asysty Kacpra Zalewskiego.

Ruch był zdeterminowany, by mimo sparingowego charakteru meczu odwrócić jego losy. Upór zaowocował golem w 90. minucie spotkania. Piłkę w kierunku Zalewskiego skierował Dudziński, a “Zalu” delikatną podcinką umieścił ją w bramce, zapewniając swojej drużynie czwartą z rzędu wygraną w grach kontrolnych.

Ruch Radzionków – AKS Mikołów 2:1 (0:1)

0:1 – Łukasz Janoszka 26′
1:1 – Michał Szromek 82′
2:1 – Kacper Zalewski 90′

Ruch: Strzelczyk – Kwaśniewski, Harmata, Otwinowski, Ćwielong – Kopeć, Gwiaździński, Siwy, Sadlak, Szromek – Matysek. Ponadto grali: Zalewski, Duda, Dudziński, Fulianty, Turczyn.