Przebudzenie w Podlesiu? Ruch jedzie do Katowic

Drugi raz z rzędu piłkarze Ruchu Radzionków pojadą do Katowic powalczyć o ligowe punkty. Po porażce z Rozwojem podopiecznych trenera Marcina Trzcionki czeka starcie z Podlesianką.

Ekipa z Sołtysiej jest w trakcie odrabiania strat z nieudanego dla siebie początku sezonu. Zespół trenera Dawida Brehmera nie potrafili wygrać żadnego z pierwszych pięciu spotkań, w konsekwencji walkowera stracili punkt wywalczony na boisku w Siewierzu, po pięciu seriach z dorobkiem 3 oczek plasując się na 14. miejscu w stawce.

Przedsezonowe aspiracje w Katowicach były tymczasem zgoła inne. Do jednego z i tak najmocniejszych składów w lidze dołączyli doświadczeni Sebastian Kopeć, Łukasz Grzeszczyk i Łukasz Winiarczyk. Zwłaszcza dwaj ostatni, mający łącznie na kontach grupo pół tysiąca meczów na szczeblu centralnym i niemal “setkę” goli, mieli robić różnicę na IV-ligowych boiskach. I – choć z opóźnieniem – “kapela” z Sołtysiej w końcu zaczęła koncertować. Sześć ostatnich meczów to komplet punktów dla Podlesianki, która w ciągu raptem miesiąca zdążyła wdrapać się na podium. Teraz, na podobne przebudzenie, liczą radzionkowianie.

Jeszcze tydzień temu piłkarze trenera Marcina Trzcionki liczyli mecze bez doznanej porażki. O ile kolejne remisy zaczynały jednak budzić niedosyt, porażka na boisku słabo punktującego Rozwoju sprawiła, że dziś “Cidry” zaglądając w statystyki, martwią się przede wszystkim pięcioma z rzędu spotkaniami bez odniesionego zwycięstwa. Ruch w każdym z tych spotkań dłuższymi, bądź krótszymi (jak w Katowicach) fragmentami potwierdzał, że stać go na wygrywanie z każdym rywalem, na punktowy licznik “Żółto-Czarnych” nie miało to jednak dużego wpływu. Ten niemal stanął i sprawił, że celem na końcówkę rundy pozostaje przede wszystkim zachowanie miejsca w górnej połówce tabeli.

Radzionkowianie pojadą do Katowic bez Szymona Turczyna, który z Rozwojem po raz czwarty w rozgrywkach został ukarany żółtą kartą. Swoją karę odcierpiał już za to Marcin Kowalski, który ma być do dyspozycji trenera Trzcionki. Początek meczu przy Sołtysiej w sobotę o godzinie 15:00.