Przed meczem z Polonią Łaziska Górne

Drużyna z Łazisk Górnych legitymuje się dwoma punktami straty do radzionkowian. Na wyjazdach radzi sobie w kratkę, w sześciu meczach notując po dwa zwycięstwa, remisy i porażki. Jednak gdyby przyjrzeć się ostatnim występom naszego rywala, to można zauważyć, że ostatnie zwycięstwo w lidze odnieśli oni dwa i pół miesiąca temu. Potem w siedmiu spotkaniach zanotowali jedynie dwa remisy, a wśród meczów przegranych ulegali swoim rywalom w miarach 1:4 i dwukrotnie aż 0:5. Ostatni swój mecz zagrali 11 listopada.

Ruch po słabych meczach wyjazdowych, przywiózł ostatnio remis z bardzo trudnego terenu w Zawierciu, co z pewnością poprawiło nastroje. Jednak żółto-czarni także znakomicie zdają sobie sprawę, że mecze wyjazdowe i domowe w ich wykonaniu to zupełnie dwie różne historie. W Radzionkowie podopieczni trenera Marcina Dziewulskiego poza jedną wpadką z liderem, wygrywają w lidze wszystko, niemal nie tracąc przy tym bramek.

Miejmy nadzieję, że „Cidry” podtrzymają jutro swoją dobrą domową dyspozycję. A ewentualne zwycięstwo da im awans w tabeli o dwa, a może i trzy miejsca.