Robota wykonana. Ruch wygrał w Przyszowicach

Drużyna Ruchu Radzionków w pewnym stylu poradziła sobie na wyjeździe z Jednością Przyszowice. „Cidry” wygrały 3:0, szybko podnosząc się po ubiegłotygodniowej wpadce na swoim boisku.

Ruch, mimo gry z ostatnią ekipą w stawce, nie miał zamiaru lekceważyć przeciwnika. Po niespodziewanej porażce z Unią Kosztowy „Żółto-Czarni” zamierzali jak najszybciej podnieść głowy i wrócić na właściwe tory.

Miejscowi, choć po raz kolejny kończyli mecz bez punktów od początku udowadniali, że bez walki punktów nikomu nie oddają. Próbowali atakować i zaskoczyć defensywę „Cidrów” groźnymi dośrodkowaniami, ale ich starania nie przynosiły efektu. Tymczasem goście już po 10 minutach mieli na koncie pierwsze trafienie. Golkiper miejscowych, Jakub Michalik, sfaulował Kacpra Zalewskiego, a z rzutu karnego precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku rezultat otworzył Bartosz Nawrocki.

5 minut później „Ziomal” odwdzięczył się młodszemu koledze asystą, po której ten cieszył się z trafienia na 2:0. W 53. minucie swojego drugiego gola w meczu, a 18. w sezonie zdobył Nawrocki, tym razem głową wykańczając dośrodkowanie Rafała Kulińskiego z rzutu rożnego. Wynik został ustalony, choć bramek w Przyszowicach mogło paść więcej. Między słupkami „Cidrów” bez zarzutu spisywał się jednak Mateusz Szukała, jego kolegom z pola momentami brakowało z kolei skuteczności. Najbliższy czwartego trafienia był Adam Baran, który trafił w słupek.

Ruch wygrał 18 mecz w sezonie i nie zamierza rezygnować z pogoni za pierwszymi w tabeli rezerwami Rakowa Częstochowa. Za tydzień „Żółto-Czarni” zmierzą się na swoim boisku z Wartą Zawiercie.

Jedność 32 Przyszowice – Ruch Radzionków 0:3 (0:2)

0:1 – Bartosz Nawrocki 10′-k
0:2 – Kacper Zalewski 16′
0:3 – Bartosz Nawrocki 53′

Jedność: Michalik – Górski, Jędrusiejko, Kiełbasa, Kokot (82′ Józefów), Mucha, Niemiec, Stachoń (90′ Paździor), Szołtysek (90′ Widera), Walkowski, Byzdra (71′ Macedoński). Trener: Piotr Szołtysek.

Ruch: Szukała – Trzcionka, Otwinowski, Pietryga, Turczyn – Gwiaździński (85′ Siwy), Kuliński, Zalewski (78′ Matysek) – Piecuch (67′ Baran), Nawrocki, Bougduiga (67′ Kopeć). Trener: Marcin Dziewulski.

Żółta kartka: Kiełbasa (Jedność)