Przed nami dziewiętnasta kolejka pierwszej ligi

Pierwszoligowy weekend rozpoczynamy tradycyjnie, w piątkowe popołudnie. Tym razem jako pierwsze, na boisko w Ostrowcu Świętokrzyskim wybiegną drużyny KSZO, oraz Pogoni Szczecin. W poprzedniej kolejce gospodarze piątkowego spotkania nie zdołali wywieźć jakichkolwiek punktów ze Świnoujścia, jednak tym razem z pewnością będą gryźć murawę, by przed własną publicznością pokonać Pogoń, która w dotychczasowych spotkaniach tylko raz zwyciężyła na wyjeździe. Zeszłotygodniowy remis Portowców z ówczesnym liderem, Łódzkim Klubem Sportowym może dodać skrzydeł podopiecznym Artura Płatka, jednak okoliczności, w jakich Pogoń zdobyła wyrównującą bramkę nieco studzą optymizm szczecińskich kibiców.
Szansę na efektowne przywitanie się z własną publicznością, a zarazem na powrót na fotel lidera dostanie Łódzki Klub Sportowy. W piątkowy wieczór do Łodzi przyjedzie ostatnia drużyna tabeli – Dolcan Ząbki. Można przypuszczać, że goście z Ząbek w ciemno przyjęli by remis, jako rezultat tego spotkania, jednak kibice ŁKS muszą wymagać od swoich ulubieńców pewnego zwycięstwa nad Dolcanem.
Na godzinę 20:00 zaplanowano nadzwyczaj ciekawie zapowiadające się spotkanie derbowe. W Katowicach GKS podejmie Piasta. Dla gości z Gliwic to spotkanie jest szansą na udowodnienie swojej siły, bo przecież zwycięstwo w spotkaniu takiej rangi z pewnością nie tylko cieszy podwójnie i podnosi morale zawodników, ale pokazuje siłę i charakter zespołu. Gieksa jednak z pewnością tanio skóry nie sprzeda i przed własną publicznością będzie chciała udowodnić, że zwycięstwo w Ząbkach nie było przypadkiem i że miejsce w górnej części tabeli jest jak najbardziej w zasięgu katowiczan.
W sobotę pierwszą szansę na zobaczenie swoich ulubieńców w walce o ligowe punkty dostaną kibice z Radzionkowa. Cidry okazały się być jedną z największych, pozytywnych niespodzianek rundy jesiennej pierwszoligowych rozgrywek. Jednak zmiana trenera, oraz odejście najlepszego strzelca Ruchu sprawiają, że z ogromną ciekawością będziemy śledzić ligową postawę podopiecznych najmłodszego szkoleniowca w pierwszoligowej stawce – Artura Skowronka. W sobotę rywalami Ruchu będzie Gorzowski Klub Piłkarski, który po świetnym starcie rozgrywek teraz walczy o miejsce w pierwszej dziesiątce.
Odra Wodzisław i Warta Poznań to drużyny, które w ostatnich tygodniach cieszą się sporym zainteresowaniem mediów. Odra wciąż przeżywa dużego kalibru problemy organizacyjne, co daje zajmującym się futbolem powód do licznych prognoz i spekulacji, natomiast Warta rozgłos zdobyła, dzięki nowej, pięknej pani Prezes, Izabeli Łukomskirj-Pyżalskiej, która przed przejęciem sterów w poznańskim klubie, była uznaną fotomodelką i aktorką. W sobotę oba kluby dostaną jednak szansę na pokazanie swoich czysto piłkarskich, a niekoniecznie medialnych umiejętności.
Pojedynek północy z południem, a zarazem ligowych sąsiadów czeka nas w Świnoujściu. Flota Świnoujście podejmie Sandecje Nowy Sącz, a stawką tego spotkania będzie czwarte miejsce w tabeli. Obie drużyny niejednokrotnie pokazywały nam, że zasługują na wysokie lokaty, dlatego liczymy, że również tym razem będziemy świadkami ciekawego widowiska.
Ciężkie wyzwanie czeka w tej kolejce Górnik Polkowice. Mimo, że piłkarze z dolnego Śląska zagrają przed własną publicznością, to podejmą nowego lidera rozgrywek, rozpędzonych Górali z Bielska-Białej. Zawodnicy Podbeskidzia zdają sobie sprawę, że teraz wszystko zależy od ich postawy i to kolejne spotkania pokażą, czy w dalszym ciągu będą mogli spoglądać na rywali z góry tabeli.
Niedzielne spotkania to pojedynki drużyn, które nie walczą już o Ekstraklasę, a o przyzwoitą, ligową lokatę, czy utrzymanie. Na małopolskie boiska zawitają drużyny Bogdanki Łęczna, która zagra w Niecieczy z Termalicą Bruk-Bet, a w Stróżach, meczem z Kolejarzem wiosnę przywita MKS Kluczbork. W obu tych spotkaniach za faworyta, z racji ligowej pozycji trzeba uznać gości.

Program osiemnastej kolejki pierwszej ligi:

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Pogoń Szczecin, piątek g. 17:00
Łódzki Klub Sportowy – Dolcan Ząbki
, piątek g. 19:00
GKS Katowice – Piast Gliwice
, piątek g. 20:00
Ruch Radzionków – Gorzowski Klub Piłkarski
, sobota g. 14:00
Odra Wodzisław – Warta Poznań
, sobota g.15:00
Flota Świnoujście – Sandecja Nowy Sącz
, sobota g. 15:00
Górnik Polkowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała
, sobota g. 18:00
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Bogdanka Łęczna
, niedziela g. 11:30
Kolejarz Stróże – MKS Kluczbork
, niedziela g. 14:00