Przed pierwszym gwizdkiem nowego sezonu.

Rąbka tajemnicy mogą uchylić nam mecze sparingowe, które obie drużyny rozegrały przed sezonem. Ruch na 9 rozegranych sparingów wygrał 7, a 2 zremisował żadnego nie przegrywając, a więc wynik całkiem przyzwoity, jeśli nie znakomity. Piłkarze Slavii dokonali kilku wzmocnień w klubie m.in.: ściągając do siebie dawnego zawodnika “Cidrów” M.Cegiełkę. Naszym przeciwnikom również nieźle powodziło się w sparingach patrząc na takie wyniki jak 4-0 lub 6-0 można poczuć pewien respekt.

Spójrzmy na poprzedni sezon gdzie jak wiadomo zawodnicy Ruchu wywalczyli mistrzostwo IV ligi gr.I (śląskiej) i awansowali do baraży, gdzie jednak ulegli drużynie Koszarawy Żywiec. Natomiast Slavia w ubiegłym sezonie zajęła wysokie 5. miejsce tracąc 15 pkt. do Ruchu.

W pierwszym meczu rozegranym między tymi drużynami 26 sierpnia 2006 r. drużyna Ruchu pokonała Slavię 3-1 po golach Henryka Sobali w 37 min. oraz dwóch trafieniach Sebastiana Kozieła w 40 i 87 min. Natomiast w drugim meczu rozegranym 21 kwietnia 2007 r. “Cidry” przegrały to spotkanie 1-0 po trafieniu Ficulaka w 90 min., notabene obecnie nowego nabytku Ruchu.

Po analizie wszystkich meczów sparingowych i poprzedniego sezonu możemy przypuszczać, że trener Górak wystawi w sobotnim spotkaniu następującą jedenastkę. Jednak czy nasze prognozy się sprawdzą?
Przypuszczalny skład: Jankowski – Żmuda, Komar, Mosler, Krzęciesa – Domański, Ficulak, Trzcionka, Sobala (Rzepecki) – Suker, Kozieł.

Tak, więc Kibicu Ruchu! Rozpocznij nowy sezon razem ze swoją drużyną i przyjdź w Sobotę 11 sierpnia na stadion przy ul. Narutowicza 11. Początek spotkania o godzinie 17:00.