Pucharowy mecz z trzecioligowym Gwarkiem

Przed nami bardzo ciekawie zapowiadający się mecz. Po siedmiu kolejnych wygranych w lidze, i pewnym awansie w pierwszej rundzie bytomskiego Pucharu Polski, przed “Cidrami” bodaj najtrudniejsza weryfikacja, bo rywalem Ruchu w drugiej rundzie tych drugich rozgrywek w Radzionkowie będzie solidny trzecioligowiec Gwarek Tarnowskie Góry. Po dużych zmianach kadrowych, które zaszły latem w ekipie naszego wyżej klasyfikowanego sąsiada, drużyna z Tarnowskich Gór dała się pokonać w tym sezonie tylko jednemu przeciwnikowi. W trzecioligowej tabeli zajmuje jednak miejsce w środku stawki, gdyż wyjątkowo upodobała sobie remisy. Wynikiem nierozstrzygniętym kończyło się aż sześć z dziewięciu rozegranych meczów. Gdyby takim rezultatem zakończył się także jutrzejszy mecz, o tym kto awansuje do ćwierćfinału zadecyduje konkurs rzutów karnych.

Gwarek był naszym rywalem w trzech ostatnich sezonach Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Bytom. Dwa z tych meczów zakończyły się wygranymi Ruchu: 2:1 w Radzionkowie w półfinale rok temu, i 5:3 na neutralnym terenie także w meczu półfinałowym trzy lata temu. Dwa lata temu w ćwierćfinale ulegliśmy jednak temu rywalowi u siebie aż 0:6, co jest najwyższą porażką odniesioną przez żółto-czarnym w historii gry przy Knosały w Radzionkowie.

Na zwycięzcę tego pucharowego spotkania, które rozpocznie się jutro o godzinie 18:00, czeka już w ćwierćfinale drużyna Czarnych Kozłowa Góra. Mecz ten rozegrany zostanie w środę 29 września o godzinie 16:30 w Piekarach Śląskich.

Przypominamy, że decyzją klubu obowiązuje darmowy wstęp na trybuny dla wszystkich posiadaczy aktualnych karnetów. Pozostałe osoby będą mogły nabyć wejściówki w kasie w takiej samej cenie, jak w meczach ligowych. Kasę otworzymy około godziny 17:00.