Przed pucharowym wyjazdem do Rybnika

Dodatkowego „smaczku” jutrzejszemu spotkaniu przysporzy na pewno rozegranie go w blasku jupiterów stadionu w Rybniku. Sam ten fakt zdolny jest wytworzyć dodatkową adrenalinę wśród piłkarzy i ściągnąć na trybuny większą liczbę widzów. A do tego w Rybniku wprost się mówi, że rozgrywki pucharowe traktuje się w klubie priorytetowo (Energetykowi w lidze „nie grozi” już ani spadek, ani awans czy miejsce w barażach), i podobnie do tego meczu podchodzą miejscowi kibice.

Dlatego sztab szkoleniowy wyśle jutro do Rybnika silne zestawienie, na czele z pomijanym dotąd w pucharowej rywalizacji kapitanem Adamem Kompałą. Zabraknie jednak w składzie takich ważnych piłkarzy, jak trzej młodzieżowcy, którzy udali się dziś na zgrupowanie kadry Polski U-21, czyli Pawła i Piotra Gielów oraz Marcina Trzcionki. Nie ujrzymy w Rybniku także kontuzjowanego w niedzielnym meczu rezerw z Przyszłością Ciochowice Marka Kubisza, który jeszcze niedawno reprezentował barwy rybnickiego klubu. Wolne będzie miał także etatowy i bardzo eksploatowany w tej rundzie obrońca, Dawid Domański.

W ramach orzeźwienia pomiędzy meczami w lidze i w pucharze, piłkarze Ruchu Radzionków dziś zamiast trenować w normalnym cyklu, pojechali całą drużyną… na kręgielnie. To pozwolić ma piłkarzom tak w jutrzejszym meczu, którego początek o godzinie 19:30 na stadionie przy ulicy Gliwickiej w Rybniku, jak i w decydującym o awansie spotkaniu ligowym w Graczach ze Skalnikiem, podejść do gry na większej świeżości.

Na zwycięzcę bardzo ciekawie zapowiadającego się meczu Energetyka ROW Rybnik z Ruchem Radzionków czekać będzie w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim zwycięzca rywalizacji pomiędzy Sarmacją Będzin a Przyszłością Rogów. Wybiegając dalej w przyszłość najlepsza z tych drużyn w półfinale rozgrywek zagra ze zwycięzcą ćwierćfinału: Czarni-Góral Żywiec/Górnik MK Katowice – Stal Bielsko-Biała.

Kadra Ruchu Radzionków na wyjazd do Rybnika:

bramkarze: Jacek Jankowski, Mirosław Kuczera,
obrońcy: Dawid Hajda, Piotr Mazur, Dawid Sala, Michał Zioło,
pomocnicy: Marcin Dziewulski, Adam Kompała, Marcin Kowalski, Adrian Mielec, Aleksander Mużyłowski, Tomasz Stranc,
napastnicy: Sebastian Gielza, Karol Kajda, Marcin Kocur, Marek Suker.