Przełamanie w dobrym stylu!

Ruch Radzionków z pierwszą wygraną w sezonie! “Cidry” na swoim boisku pokonały 3:0 rezerwy Zagłębia Sosnowiec. Wynik po przerwie rozstrzygnęli młodzi rezerwowi – autor dubletu Szymon Matysek i zdobywca bramki w ostatniej minucie spotkania, Kacper Zalewski.

Po tym jak “Żółto-Czarni” przywieźli pierwszy punkt ze starcia ze Zniczem w Kłobucku byli zdeterminowani, by wykonać kolejny krok w walce o przełamanie serii meczów bez wygranej. W Radzionkowie liczyli m.in. na to, że sporo do gry wniesie Rafał Otwinowski, który wrócił po kontuzji i wybiegł w sobotę w wyjściowym składzie.

Pierwsza połowa nie układała się jednak po myśli gospodarzy. Ruch znowu miał problemy z kreowaniem bramkowych sytuacji, a mecz często był przerywany gwizdkiem arbitra, odgiwzdującego kolejne przewinienia z jednej i drugiej strony.

Twarda gra dominowała również po przerwie. W 57. minucie ucierpiał Michał Szromek, którego na boisku zastąpił Szymon Matysek. Młodzieżowiec wniósł sporo ożywienia do ofensywnej gry swojej drużyny, ale i jemu pod bramką Kacpra Siuty brakowało szczęścia. Kiedy po jednym z uderzeń piłka wylądowała na poprzeczce sosnowiczan można było mieć poczucie, że i tym razem Ruchowi trudno będzie się przełamać.

Podopieczni trenera Marcina Trzcionki, niesieni dopingiem trybun przy Knosały, nakręcali się jednak coraz mocniej. Ich ambicja i determinacja po raz pierwszy zostały nagrodzone w 67. minucie. Radzionkowianie powalczyli o piłkę na połowie rywala, Kacper Sadlak podał do Matyska, a ten wbiegł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem otworzył rezultat. W 79. minucie było już 2:0 dla miejscowych a do siatki znowu trafił “Matys”, który po rzucie rożnym autorstwa Miłosza Ćwielonga opanował piłkę w polu karnym, cofnął się na linię 16 metra i zaskoczył golkipera Zagłębia. 5 minut później młody napastnik “Cidrów” mógł mieć na koncie hat-tricka, tym razem jednak jego trafienie nie zostało uznane z powodu pozycji spalonej. Już zgodnie z przepisami piłka do bramki gości wpadła za to w doliczonym czasie gry. Współpraca trójki rezerwowych – Matyska, Damiana Dudzińskiego i Kacpra Zalewskiego gola zdobył ten ostatni, ustalając rezultat na 3:0.

Ruch Radzionków – Zagłębie II Sosnowiec 3:0 (0:0)

1:0 – Szymon Matysek 67′
2:0 – Szymon Matysek 79′
3:0 – Kacper Zalewski 90+3′

Ruch: Strzelczyk – Turczyn, Otwinowski, Harmata, Cwielong – Sadlak (76′ Brewczyk), Kwaśniewski, Gwiaździński, Siwy (89′ Dudziński), Kowalski (64′ Zalewski) – Szromek (57′ Matysek). Trener: Marcin Trzcionka.

Zagłębie: Siuta – Płuciennik, Szostek, Lipka (82′ Wołowiec), Uchnast, Małkowski, Chęciński (55′ Niemiec), Paszczela (59′ Mielczarek), Kulawiak, Dziedzic (67′ Śliwiński), Staniak. Trener: Grzegorz Bąk.

Żółte kartki: Turczyn, Siwy, Ćwielong (Ruch), Chęciński, Dziedzic, Lipka (Zagłębie II)