Potrzebny Ruch do przodu

Ruch Radzionków ma na koncie pierwszy punkt nowej kampanii. Apetyty i potrzeby “Cidrów” są jednak większe. “Żółto-Czarni” chcąc piąć się w górę ligowej tabeli mierzą w zwycięstwo z rezerwą Zagłębia Sosnowiec.

Drugi zespół I-ligowca w trzech dotychczasowych meczach ugrał sześć punktów. Sosnowiczanie przegrali inaugurację z Unią Dąbrowa Górnicza mimo, że wystawili na to spotkanie skład solidnie wsparty zawodnikami kadry pierwszej drużyny. Kilka dni później ograli na boisku w Myszkowie silny MKS choć… tym razem pojechali na mecz w “IV-ligowym” składzie, w którym w porównaniu z “jedenastką” na spotkanie z Unią znalazło się raptem dwóch, tych samych graczy. O tym, jak nieprzewidywalny u progu rozgrywek jest kształt zespołu trenera Grzegorza Bąka może jednak świadczyć trzecie starcie z udziałem jego podopiecznych. W minioną sobotę Zagłębie znowu zaczęło mecz z plejadą “I-ligowców”, tym razem nie pozostawiło jednak złudzeń swojemu rywalowi, gromiąc Rozwój Katowice 5:0.

Z jaką kadrą przyjadą gracze “dwójki” Zagłębia do Radzionkowa? Można jedynie przypuszczać, że tym razem zbyt wielkiego wsparcia z pierwszej drużyny nie będzie. Zagłębie na zapleczu Ekstraklasy zagra dopiero w poniedziałek, więc ewentualny występ któregoś z zawodników na boiskach w IV ligi eliminowałby go z udziału w spotkaniu I drużyny. Tymczasem w tej ostatniej dzieje się ostatnio naprawdę sporo. Słabe wyniki sprawiły, że w tygodniu w Sosnowcu zdecydowali się na zmianę trenera – Krzysztofa Górecko zastąpił Artur Derbin, który będzie zapewne chciał przyjrzeć się do swojego debiutu na szkoleniowej ławce jak najszerszemu gronu zawodników.

To jednak tylko spekulacje, a drugi zespół z Sosnowca zdążył już potwierdzić, że bez względu na to, w jakim zestawieniu rozpoczyna swoje mecze, groźny i silny jest za każdym razem. Ruch musi skupić się więc na sobie, a za dobrą monetę brać choćby mecze z poprzedniego sezonu. Zwłaszcza ten wiosenny, gdy ekipa trenera Marcina Trzcionki zatrzymała rozpędzone Zagłębie II, wygrywając na Stadionie Ludowym 1:0.

Radzionkowianie choć punkt w Kłobucku przyjęli z niedosytem, również w swoim ostatnim występie mogą doszukać się kilku optymistycznych aspektów. Potrafili zdominować rywala na jego boisku, zakończyli spotkanie z czystym kontem po stronie strat bramkowych i pierwszy raz w sezonie zapunktowali. W sobotę będą chcieli wykonać krok do przodu i zapisać na swoim koncie premierowe zwycięstwo.

Ruch mocno liczy na wsparcie swojego “Dwunastego Zawodnika”. Serdecznie zapraszamy i namawiamy do przyjścia wszystkich fanów radzionkowian. Początek spotkania z Zagłębiem II Sosnowiec o godzinie 17:00!