Ruch dzieli się punktami. Remis z Orłem Miedary

Po serii domowych zwycięstw tym razem radzionkowianie mecz przy Knosały kończą z niedosytem. Ruch zremisował z Orłem Miedary 1:1, a wynik spotkania był ustalony jeszcze przed przerwą.

O ile beniaminek plasuje się w dolnych rejonach tabeli, to na wyjazdach – jak zapowiadaliśmy – regularnie pozostaje groźny. Tak było również w sobotni wieczór. Drużyna trenera Tomasza Foszmańczyka wykreowała pierwszą, bramkową okazję, ale wynik otworzyli gospodarze. Ruch, który w pierwszej połowie – zgodnie z oczekiwaniami – był stroną przeważającą, pressingiem zmusił rywala do błędu, po którym piłkę przechwycił Kamil Kopeć, asystując następnie skutecznie zamykającemu jego podanie Kacprowi Zalewskiemu.

Radzionkowianie próbowali pójść za ciosem, ale tym razem brakowało im konkretów w polu karnym rywala. Tymczasem moment chaosu w defensywie “Cidrów” po drugiej stronie boiska sprawił, że w 38. minucie wyrównali goście. Sposób na Rafała Strzelczyka znalazł Oskar Musik i Ruch – choć tuż przed przerwą mógł wrócić na prowadzenie po główce Szymona Matyska – po 45 minutach remisował z Orłem 1:1.

Po zmianie stron podopieczni trenera Marcina Trzcionki dążyli do zgarnięcia pełnej puli. Niecelnie główkował Mikołaj Duda, z wolnego w środek bramki uderzył Miłosz Ćwielong, w światło bramki nie trafiali z kolei Sławomir Jaworski, czy Piotr Kwaśniewski. W 80. minucie gospodarze domagali się odgwizdania rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z obrońców rywali, ale gwizdek sędziego – w innych sytuacjach używany wyjątkowo często – tym razem… milczał.

Ruch remis z Orłem Miedary przyjął z niedosytem. Okazja na kolejną zdobycz za tydzień w Katowicach. “Cidry” zagrają z jedną z rewelacji wiosny – Spartą.

Ruch Radzionków – Orzeł Miedary 1:1 (1:1)

1:0 – Kacper Zalewski 20′
1:1 – Oskar Musik 38′

Ruch: Strzelczyk – Kwaśniewski, Otwinowski, Harmata, Ćwielong – Kopeć, Gwiaździński, Siwy (56′ Szromek), Zalewski (65′ Duda), Kowalski (67′ Turczyn) – Matysek (77 Jaworski). Trener: Marcin Trzconka.

Orzeł: Brzozowski – Ziemianek, Pleban (74′ Pleban), Mazurkiewicz, Korzeniowski – Musik, Kotalczyk (90′ Dziemba), Michalczyk, Konieczny, Dworaczek (82′ Madeja) – Kajda (61′ Kocot). Trener: Sebastian Foszmańczyk.