Ruch po pierwszych zajęciach. Piotr Giel na testach w Warcie.

Zabrakło trzeciego z radzionkowskich bramkarzy, Marcina Suchańskiego. Zawodnikowi temu z końcem roku wygasł kontrakt z klubem, a o tym czy definitywnie rozstanie się z Radzionkowem dowiemy się niebawem.
W badaniach na hali udziału nie wziął tylko Piotr Giel, który do piątku przebywał będzie na testach w Warcie Poznań. Ćwiczyli zatem wszyscy zawodnicy z pola, którzy stanowili o kadrze żółto-czarnych w rundzie jesiennej, wyjąwszy oczywiście czwórkę piłkarzy, która już zmieniła barwy klubowe, a więc Bartosza Kopacza i Damiana Michalika oraz braci Mateusza i Michała Maków. Wśród ćwiczących był także Piotr Łopuch, któremu podobnie jak Suchańskiemu skończył się kontrakt.
Grupę badanych zawodników uzupełnili sprawdzani piłkarze, na czele ze znakomicie znanymi w Radzionkowie Marcinem Dziewulskim (Polonia Bytom) i Dawidem Jarką (GKS Katowice), czy doświadczonym Mariuszem Muszalikiem (ostatnio Olimpia Elbląg). Poza nimi trenerom pokazali się także młodzi i mniej doświadczeni zawodnicy – Jakub Ochman (Przebój Wolbrom),  Krzysztof Danielewicz (Zagłębie Lubin ME), Krzysztof Jurczak (Stal Bielsko-Biała), Mateusz Wrzesień (Górnik Zabrze ME) oraz Michael Wojcik (Hasper SV – Niemcy).

Przed drużyną teraz dwa dni treningów na sztucznej nawierzchni Stadionu Śląskiego w Chorzowie, a w piątek powrót do hali na dalszą część badań motorycznych.