Ruch zwycięża! Wymiana ciosów w Jaworznie

Na prawdziwą karuzelę zabrali kibiców piłkarze Szczakowianki Jaworzno i Ruchu Radzionków. Po pełnym zwrotów akcji widowisku wygrali “Żółto-Czarni”, pokonując miejscowych 4:3.

Zaczęło się spokojnie. Radzionkowianie prowadzili grę, a po kwadransie prowadzili 1:0 dzięki trafieniu Adama Barana. Gospodarze szybko pozbierali się po stracie bramki i odpowiedzieli za sprawą gola Michała Chrabąszcza, który na raty pokonał Mateusza Szukałę. W 31. minucie to podopieczni trenera Pawła Cygnara mieli na koncie jednego gola więcej – tym razem na listę strzelców wpisał się Bartosz Marędowski.

Trener Marcin Dziewulski na wynik i grę podopiecznych zareagował dwiema przeprowadzonymi w przerwie zmianami. Ofensywę wzmocnił Szymon Matysek, wprowadzony kosztem innego młodzieżowca – Szymona Siwego. Mateusza Pietrygę na środku obrony zastąpił Tomasz Harmata.

“Cidry” dobrze wykorzystały kwadrans przerwy i wróciły na plac gry zmotywowane do walki o odwrócenie losów meczu. Ruch kreował sobie okazje na wyrównanie, a straty wyrównał w 52. minucie. Bartosz Nawrocki pewnym uderzeniem wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką przez Maksymiliana Lesia. W 63. minucie było już 3:2 dla “Cidrów” – premierową bramkę w barwach Ruchu zdobył 17-letni Matysek, któremu asystował Nawrocki.

Radzionkowianie zdawali się kontrolować spotkanie, ale prosty błąd sprawił, że “nadziali się” na kontrę, po której w swoim polu karnym rywala sfaulował Rafał Otwinowski. Arbiter wskazał na “wapno”, z którego gola zdobył Chrabąszcz. Nie pierwszy raz w sezonie drużyna trenera Dziewulskiego udowodniła, że o wygraną zawsze stara się do końca. W Jaworznie decydujący cios zadał wprowadzony z ławki Kamil Kopeć, który skorzystał z asysty Adama Barana i ustalił wynik na 4:3 dla Ruchu.

7 maja 2022 roku, Jaworzno – Stadion Victorii, 24 kolejka IV ligi (grupa I)
Szczakowianka Jaworzno – Ruch Radzionków 3:4 (2:1)

0:1 – Adam Baran 16′
1:1 – Michał Chrabąszcz 20′
2:1 – Bartosz Marędowski 31′
2:2 – Bartosz Nawrocki 51′-k
2:3 – Szymon Matysek 63′
3:3 – Michał Chrabąszcz 82′-k
3:4 – Kamil Kopeć 84′

Szczakowianka: Gargasz – Kumor, Bruzda, Małkowski, Leś – Budak, Bochenek, Cygnar, Wawoczny, Marędowski – Chrabąszcz. Trener: Paweł Cygnar.

Ruch: Szukała – Turczyn, Pietryga (46′ Harmata), Otwinowski, Trzcionka – Siwy (46′ Matysek), Baran (87′ Zalewski) Gwiaździński – Boudguiga (85′ Dudziński), Nawrocki, Piecuch (62′ Kopeć). Trener: Marcin Dziewulski.

Żółte kartki: Wawoczny (Szczakowianka), Turczyn (Ruch)