Sezon 2015/16 czas rozpocząć! Jutro mecz z Górnikiem Piaski.

Na pierwszy ogień radzionkowian pójdzie Górnik Piaski. To jeden z największych przegranych poprzedniego sezonu, który skończył na dziewiątym miejscu. A w rozgrywkach sezonów 2012/13 i 2013/14 klub z dzielnicy Czeladzi ustępował w końcowej klasyfikacji czwartej ligi śląskiej tylko mistrzowi. Z pewnością w Piaskach ambicje sięgają o wiele wyżej, niż określa to miejsce Górnika z połowy czerwca bieżącego roku. Przez chwilę jednak przystąpienie tej drużyny do bieżących rozgrywek wydawało się zagrożone, było zamieszanie na ławce trenerskiej (trener Krzysztof Wiernik przejął drużynę w lipcu, by na niespełna tydzień przed startem ligi ster zespołu oddać w ręce Artura Szymkowskiego), w zespole przeprowadzono duże zmiany kadrowe, by nie powiedzieć – rewolucję (z Piaskami rozstało się między innymi dwóch piłkarzy znanych w Radzionkowie – Łukasz Gad i Grzegorz Oberaj), ale ostatecznie udało się zmontować – zdaniem lokalnych mediów – mocną drużynę, która może namieszać w lidze.
W porównaniu z kadrą, którą Górnik wystawił w wyjściowym składzie i w rezerwie na mecz w Bytomiu-Stroszku w końcówce kwietnia 2015 roku, w obecnej drużynie znajduje się tylko sześć nazwisk. Dlatego tak naprawdę postawa Górnika, przynajmniej w początkowej fazie sezonu, wydaje się dużą niewiadomą.
Dlatego pierwszy mecz w sezonie 2015/2016 zapowiada się naprawdę interesująco.

Oba starcia Ruchu z Górnikiem Piaski w poprzednim sezonie kończyły się zwycięstwami „Cidrów” po 3:0.

Do jutrzejszego meczu Ruch przystąpi jednak bez kontuzjowanych Łukasza Dębskiego i Adam Giesy. Obaj treningi wznowię w przyszłym tygodniu, przy czym ten pierwszy będzie musiał dwa, trzy tygodnie nadrabiać stracony okres przygotowawczy, a drugi wejdzie od razu w normalny trening i będzie brany pod uwagę na kolejny mecz. Trener Galeja nie postawi też raczej na nowopozyskanego Jakuba Gorczyckiego, za którym świeżo rehabilitacja po długiej kontuzji.

Sobotnią inaugurację ligi na stadionie przy Narutowicza 11 w Bytomiu-Stroszku poprowadzi sędzia Rafał Rokosz z Katowic. Zasady organizacyjne oraz cennik biletów i cegiełek uprawniających do zaparkowania samochodu na terenie stadionu pozostają bez zmian w porównaniu z poprzednim sezonem.

Serdecznie zapraszamy na stadion w to – jak zapowiadają prognozy – upalne sobotnie popołudnie. Czynne będzie stoisko gastronomiczne, między innymi z napojami, a słońce w porze meczu powoli chowało się będzie za stadionem, za placami oglądający mecz kibiców. Klub przygotował na to spotkanie także niespodziankę, w postaci efektownego nowego kompletu strójów drużyny, które właśnie tego dnia będą miały swoją premierę.