Sparing: Ruch – Gwarek Tarnowskie Góry 1:1

Po meczach z niżej notowanymi rywalami Ruch Radzionków w meczu sparingowym podejmował ekipę III-ligowego Gwarka Tarnowskie Góry. Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko, którzy od tygodnia przygotowują się do startu nowych rozgrywek, zagrali w dość eksperymentalnym składzie, choć w ich zestawieniu nie zabrakło również piłkarzy ogranych na szczeblu makroregionu.

W pierwszej połowie początkowo do głosu częściej dochodzili goście, ale konsekwentnie grający Ruch wkrótce stał się stroną sprawniej przedostającą się pod bramkę rywala. Radzionkowianie starali się być konsekwentni w rozgrywaniu akcji z wykorzystaniem formacji obronnej. Z przodu sporo działo się zwłaszcza za sprawą Andrzeja Piecucha, który przed przerwą dwukrotnie był bliski zdobycia bramki. Najpierw po kontrataku przegrał jednak pojedynek z bramkarzem Gwarka, później piłka po efektownym strzale z rzutu wolnego obiła poprzeczkę bramki przyjezdnych.

Tarnogórzanie, którzy już w 35. minucie objęli prowadzenie po golu zdobytym w zamieszaniu po stałym fragmencie gry stracili je pięć minut po zmianie stron. Tym razem nie pomylił się Piecuch, który silnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi Gwarka. Wraz z upływem czasu trener Marcin Dziewulski dokonywał kolejnych korekt w składzie. W efekcie na boisku po stronie „żółto-czarnych” w trakcie ostatniego kwadransa grali już niemal wyłącznie wychowankowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Młodzi zasłużyli na pochwały – grali odważnie, nie pozwolili Gwarkowi na zdobycie drugiego gola, a sami wypracowali kilka okazji ku temu, by szalę zwycięstwa przechylić na korzyść „Cidrów”.

Sparing, 4 lipca, godz. 11:00
Ruch – Gwarek Tarnowskie Góry 1:1 (0:1)
0:1 –
1:1 – Piecuch 50.
Ruch: Stambuła (46. Strzelczyk) – Jaworek (46. Banaś), Wnuk, Boryczka (75. Czudaj), Skalski (46. Ćwielong), Kopeć (75. Deptała), Pietryga (46. Turczyn), Trzcionka (65. Siwy), Boudguiga (50. Dudziński), Szromek (75. zawodnik testowany), Piecuch (65. Zalewski). Trener: Dziewulski.

W drużynie źółto-czarnych zagrali przymierzani do zespołu Robert Boryczka i Miłosz Ćwielong (obaj Górnik Zabrze, ostatnio Drama Zbrosławice), junior Marcin Czudaj oraz jeden gracz testowany, którego nazwiska sztab szkoleniowy nie chce na razie zdradzać.

Zabrakło zaś kontuzjowanych Tomasza Harmaty, Jana Sapińskiego, Mikołaja Łabojko i Roberta Wojsyka (urazy tych zawodników są lekkie, i niebawem wrócą oni do treningów). Nie zagrali także Przemysław Figna, Kevin Rocki i Oktawian Kopica, którzy zostaną wypożyczeni do innych klubów.