Sparingowe zwycięstwo z Czańcem

Udany sparing Ruchu Radzionków na dwa tygodnie przed startem rundy rewanżowej IV-ligowych rozgrywek. “Żółto-Czarni” wygrali po raz czwarty tej zimy, pokonując LKS Czaniec 2:0.

Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt dużą liczbę bramkowych okazji. Dwie stworzyli sobie goście – w 10. minucie kapitalnie między słupkami Ruchu spisał się Rafał Strzelczyk, ofiarnie broniąc dwa z rzędu uderzenia zawodników rywala. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy golkiper “Cidrów” spisał się równie dobrze, najpierw odbijając uderzaną zza pola karnego piłkę, a później chroniąc zespół przed utratą gola przy dobitce. Gospodarze najgroźniejsi okazali się w 22. minucie, gdy z szesnastu metrów uderzał Szymon Siwy, ale bramkarz Czańca efektowną paradą wybił piłkę na rzut rożny.

Zdecydowanie więcej – głównie za sprawą radzionkowian – działo się po przerwie. W 53. minucie wynik otworzył Michał Szromek, pakując piłkę do siatki po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. W 71. minucie mogło być 2:0. Szymon Matysek sprytnym zwodem ograł dwóch obrońców rywala, ale gdy wbiegał w pole karne został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Egzekutorem “jedenastki” był sam poszkodowany, ale bramkarz LKS-u wyczuł jego intencje i zdołał obronić strzał. 5 minut później Matysek wpisał się już na listę strzelców i dobrze odnajdując się w “szesnastce” rywala ustalił wynik meczu na 2:0. Rezultat w samej końcówce mogli zredukować przyjezdni, ale najpierw w bramce Ruchu doskonale spisał się Bartek Buczek, a później – w odstępie kilkunastu sekund – gracze Czańca obijali słupek i poprzeczkę bramki “Cidrów”.

W przyszłym tygodniu radzionkowianie zagrają dwa mecze kontrolne z przedstawicielami śląskich okręgówek. W środę w Miechowicach zmierzą się z miejscową Silesią, a w ramach próby generalnej podejmą przy Knosały AKS Mikołów.

Ruch Radzionków – LKS Czaniec 2:0 (0:0)

1:0 – Michał Szromek 53′
2:0 – Szymon Matysek 77′

Ruch: Strzelczyk – Kwaśniewski, Otwinowski, Harmata, Fulianty, zawodnik testowany, Gwiaździński, Ćwielong, Siwy, Szromek, Matysek. Ponadto grali: Buczek, Duda, Dudziński, Sadlak, Jaworski.