Sprawdzian ze “Zdzichami”

Czas na kolejny sprawdzian dla ekipy “Żółto-Czarnych”. Tym razem będziemy gościć u siebie lidera opolskiej IV ligi – Ruch Zdzieszowice.

Popularne “Zdzichy” w piętnastu meczach jesieni ugrały 37 punktów, co pozwala im zimować z trzema oczkami przewagi nad wiceliderem ich tabeli.

Ekipa z województwa opolskiego przez wiele sezonów rywalizowała na szczeblu II i III ligi. W 2020 roku, na skutek problemów spowodowanych pandemicznymi lockdownami, mimo wysokiej pozycji w stawce zespół wycofał się z makroregionu i od tego momentu gra na poziomie wojewódzkim.

Po raz ostatni drużyny z Radzionkowa i Zdzieszowic w grze o punkty spotykały się w sezonie 2018/19. Na boisku w Orzechu było 1:0 dla “Cidrów” po golu Tomasza Harmaty, w rewanżu górą byli nasi rywale, wygrywając 3:1 i pieczętując powrót radzionkowian do IV ligi.

Obie drużyny dość regularnie mierzą się również w grach kontrolnych. Ta najbliższa została zaplanowana na sobotę, a jej strat na godzinę 12:30. Spotkanie odbędzie się na boisku w Radzionkowie.