Statystyki z meczu z Szombierkami Bytom

Pierwszą zdecydowaną różnicą, jaka rzuca się w oczy, jest liczba strzałów. Radzionkowianie oddali ich bowiem aż o dziesięć więcej od gospodarzy (17 do 7)! Cóż z tego jednak, skoro zdecydowana większość tych prób (12) mijała bramkę. Szombierki były procentowo zdecydowanie konkretniejsze, bo cztery razy trafiły w światło bramki, i trzy razy pokonały Bartosza Kucharskiego!

Ogromna przewaga Ruchu wyraża się także w rzutach rożnych. “Cidry” podchodziły do nich aż jedenaście razy, Szombierki wrzucały piłkę z narożnika jedynie trzykrotnie.

Radzionkowianie pięć razy dawali się złapać na spalonym, a sami pułapki ofsajdowe skutecznie założyli tylko dwa razy.

Jedyna statystyka, w której gospodarze mięli niewielką przewagę, to faule (15 do 14). Co ciekawe, to jednak piłkarze w żółto-czarnych strojach częściej karani byli kartkami. Inna sprawa, że z pięciu kartek dwie zarobili w pierwszej połowie za dyskusję z sędzia, a trzy pozostałe zdawały się wynikać z frustracji niezasłużonym wynikiem w samej końcówce meczu. Ogólnie jednak jak na mecz derobowy przewienień z obu stron nie było wcale dużo – w większości poprzednich meczów statystyki faulów były bardziej okazałe.

Ruch    
Szombierki
strzały ogółem   17     7
strzały celne    5     4
spalone    5

    2

rzuty rożne   11     3
faule   14    15