Szromek zostaje. Nowy kontrakt dla 20-latka

Michał Szromek pozostanie zawodnikiem Ruchu Radzionków. 20-latek, którego poprzednia umowa obowiązywała do końca minionego sezonu, związał się z “Cidrami” nowym, 2-letnim kontraktek.

Szromek debiutował w barwach radzionkowian jako niespełna 16-latek, w końcówce sezonu 2017/18. Od tego momentu systematycznie budował swoją pozycję w szatni “Żółto-Czarnych”. Z biegiem czasu stawał się coraz ważniejszą postacią na boisku, sezon 2020/21 kończąc z dorobkiem 15 goli, co dało mu wówczas status najskuteczniejszego gracza “Cidrów” w lidze. – Wszyscy znamy umiejętności Michała. Jest utalentowany i wszechstronny, co pozwala na jego wykorzystanie na boisku na różnych pozycjach. Wierzę, że w nadchodzących rozgrywkach będzie stanowił dla nas duże wzmocnienie – mówi trener Marcin Dziewulski.

Szkoleniowiec “Żółto-Czarnych” zyskuje nowego w pewnym sensie gracza. Przez cały ubiegły sezon – z krótkimi wyjątkami – nie mógł korzystać ze swojego napastnika. Zawodnik jeszcze podczas okresu przygotowawczego nabawił się bowiem kontuzji kolana, która wymagała kolejnych zabiegów, a długi okres rehabilitacji sprawił, że Szromek kończył sezon z raptem dwoma krótkimi występami na koncie. – Jego powrót bardzo nas wszystkich w Radzionkowie cieszy. Osobiście mam satysfakcję, że mogę liczyć na gracza, którego jako trener prowadziłem jeszcze gdy ten uczył się gry w najmłodszych kategoriach wiekowych. Dziś wiemy, że Michał już potrafi wiele, a nad jego powrotem do formy i boiskowej pewności siebie będziemy wspólnie pracować. Ważna będzie też prewencja i wprowadzenie w taki sposób, by zminimalizować ryzyko ponownych kłopotów zdrowotnych – zapowiada trener Dziewulski.

20-latek, który zdecydował się na podpisanie nowej umowy z Ruchem, bierze już udział w treningu zespołowym. Wiele wskazuje na to, że będzie mógł zagrać w sobotnim sparingu z Unią Turza Śląska. W oficjalnych meczach w barwach “Żółto-Czarnych” rozegrał dotychczas 65 meczów, w których zdobył 30 goli i zanotował 6 asyst.