Sparingowe emocje. Wynik jak w hokeju

Ruch Radzionków zremisował z Gwarkiem w Tarnowskich Górach 4:4. Podopieczni trenera Marcina Dziewulskiego szybko objęli prowadzenie, ale później sami musieli odrabiać aż 3-bramkową stratę.

Dla gospodarzy mecz z “Cidrami” był próbą generalną przed inauguracją III ligi. Ruch do startu swoich rozgrywek ma jeszcze dwa tygodnie. To podopieczni trenera Marcina Dziewulskiego lepiej zaczęli spotkanie. Goście skutecznym pressingiem zmusili rywala do błędu, który z zimną krwią w 10. minucie wykorzystał Kamil Kopeć.

Przez większą część pierwszej połowy jedni i drudzy mieli kłopoty z wykreowaniem okazji na kolejne gole. Impas przełamali tarnogórzanie. W 39. minucie Michał Biskup, a dwie minuty później zawodnik testowany przez III-ligowca dwukrotnie znaleźli drogę do siatki Mateusza Szukały i na przerwę to gospodarze schodzili z prowadzeniem.

Dwa kolejne gole miejscowi również zdobyli w krótkim odstępie czasu. W 68. i 70. minucie po rzutach rożnych prowadzenie Gwarka podwyższał Jakub Trojanowski. Radzionkowianie mimo niekorzystnego obrotu wydarzeń nie zamierzali godzić się z porażką. Sporo ożywienia w ich ofensywne poczynania wniósł przesunięty na skrzydło Marcin Kowalski. “Cidry” w błyskawicznym tempie doprowadziły do remisu. W 79. minucie Bartosz Nawrocki skorzystał z dośrodkowania “Kowala”, po chwili potężnym uderzeniem z prawej części pola karnego popisał się Kamil Kopeć, a w 82. minucie na listę strzelców znowu wpisał się Nawrocki, raz jeszcze korzystając z dokładnego zagrania Kowalskiego.