Szymon Siwy na dłużej w Radzionkowie

Trwa budowa kadry Ruchu Radzionków na kolejny sezon rozgrywkowy. Kolejnym zawodnikiem, który podpisał nowy kontrakt z “Cidrami” jest wychowanek miejscowego UKS-u, Szymon Siwy.

– Zdecydowałem się aby zostać w Radzionkowie, ponieważ czuję się tu po prostu dobrze. Mamy ambitny zespół i dobrą atmosferę, widzę duży potencjał w drużynie i chcę być częścią jej dalszego rozwoju oraz sukcesów – mówi 21-latek po złożeniu podpisu pod nową umową. – W ciągu kolejnego sezonu chcę się nadal rozwijać jako zawodnik, jak i członek zespołu. Chciałbym, abyśmy wspólnie dążyli do osiągania jeszcze lepszych wyników i celów jakie przed sobą stawiamy – deklaruje Siwy.

– Szymon pierwszą rundę poprzednich rozgrywek miał wyjątkowo udaną. Wskoczył na wysoki poziom i pchał Ruch mocno w przód. Niestety, zimą zmagał się z urazem i stracił znaczną część okresu przygotowawczego, przez co wiosną wchodził do gry z marszu i choć pierwsze mecze w jego wykonaniu były na wysokim poziomie, później dał o sobie znak brak treningów. Znowu musiał mocno o siebie powalczyć i to zrobił. Dla mnie to podstawowy zawodnik Ruchu Radzionków i w nowym sezonie będzie w dużej mierze stanowił o jego sile i ambicji – ocenia swojego gracza trener Marcin Trzcionka.

Szymon Siwy jest wychowankiem Tarnowiczanki oraz UKS-u Ruchu Radzionków, do którego przeniósł się w 2015 roku. W dorosłej drużynie “Cidrów” debiutował w lipcu 2020 roku, derbowym starciem z Szombierkami w Bytomiu. Od tego momentu w “Żółto-Czarnych” barwach rozegrał 103 mecze o stawkę, w których zdobył 11 goli i zanotował 4 asysty.