Jakub Zapiór z nowym kontraktem

Jakub Zapiór jest kolejnym zawodnikiem, który przed startem przygotowań do kolejnego sezonu przedłużył swój kontrakt z “Cidrami”. Golkiper “Żółto-Czarnym” złożył podpis pod nową umową i będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego trenera Marcina Trzcionki.

– O moim dalszym pobycie w Radzionkowie zdecydowała dalsza chęć rozwoju w – jak pokazuje tabela końcowa – jednym z lepszych IV-ligowców na Śląsku. Zarówno sztab jak i zarząd widzieli mnie w kadrze na przyszły sezon, więc nie zastanawiałem się długo nad podpisaniem nowego kontraktu – powiedział Zapiór po parafowaniu umowy.

Zapiór w poprzednim sezonie pełnił rolę zmiennika Rafała Strzelczyka, ale końcówkę rozgrywek miał bardzo udaną. Zagrał w trzech ostatnim spotkaniach, w dwóch z nich zachowując czyste konto. – Kuba potwierdził swoje wysokie umiejętności mocno naciskając na Rafała w trakcie sezonu. Dzięki temu “Rafik” był dobrej formie. a kiedy Kuba dostał swoją szansę udowodnił, że można na niego liczyć i był mocnym punktem zespołu. Liczę że w nowym sezonie podejmie rękawicę w walce o miano jedynki między słupkami – zaznacza trener “Cidrów”, Marcin Trzcionka.

– W kolejnej rundzie chciałbym rozegrać jak najwięcej spotkań. W poprzednim sezonie dostałem szansę głównie pod koniec sezonu, gdzie ciągle walczyliśmy o podium, a oprócz zmiany w bramce graliśmy cały czas „podstawową” jedenastką. Odebrałem to jako zaufanie do mojej osoby. W nowym sezonie moim celem będzie wyjść w pierwszym składzie na pierwszy mecz ligowy i już tego miejsca nie oddać – deklaruje 24-latek.

Jakub Zapiór trafił do Ruchu Radzionków z Szombierek Bytom przed rundą rewanżową sezonu 2022/23. Od tego momentu rozegrał w barwach “Żółto-Czarnych” osiem spotkań o stawkę.