Szymon Turczyn z nowym kontraktem

Szymon Turczyn pozostanie zawodnikiem Ruchu Radzionków. Niespełna 20-letni wychowanek „Cidrów” przedłużył swój wygasający z końcem sezonu kontrakt o kolejnych 12 miesięcy.

Turczyn gry w piłkę uczył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Radzionkowie i od początku przygody z piłką występuje w barwach Ruchu. Zawodnik, który w sierpniu będzie obchodził swoje 20-te urodziny, ma już na koncie 81 występów dla „Cidrów”. – Mam wokół siebie bardzo doświadczonych graczy, od których nadal mogę się uczyć. Jesteśmy zgranym zespołem, a ja jestem wychowankiem klubu i bardzo cieszę się, że zostanę – powiedział tuż po parafowaniu nowej umowy Turczyn.

Szymon Turczyn otwarcie mówi o swoich marzeniach, jakie wiąże z dalszą gra w „Żółto-Czarnych” barwach. – Chciałbym z Ruchem awansować wyżej. Ta drużyna zawsze chce się bić o najwyższe cele. Gram na prawej obronie, która stała się moją nominalną pozycją i chciałbym rozwijać się w tym kierunku, poprawiając grę. Na tej pozycji grał wcześniej Marcin Trzcionka i mam nadzieję, sporo się jeszcze od niego będę mógł nauczyć. Trenera znam od czasów gry w juniorach, zawsze dobrze mi się z nim współpracowało i to był jeden z powodów, dla których podpisałem kontrakt – uśmiecha się „Sahin”.

Turczyn w trwającym sezonie wystąpił w 26 meczach. Na kolejny wraz z zespołem pojedzie w sobotę do Myszkowa. Nowy kontrakt wiąże go z Ruchem do końca sezonu 2023/24.