Trampkarze: podsumowanie maja

Trampkarze 2000 – trener Łukasz Suder:

W maju rozegraliśmy cztery mecze ligowe. Nasza drużyna gra w bardzo wyrównanej grupie i wszystkie mecze dostarczają dużo emocji. Na razie oprócz wyników, które są bardzo dobre, zadowolonym można być przede wszystkim z gry chłopaków. Solidność w obronie pozwala nam tracić bardzo mało bramek, a w ataku też jesteśmy bardzo groźni. Trenujemy trzy razy w tygodniu i na każdym treningu widać zaangażowanie i ciężką pracę, co pozwala nam mieć nadzieję na utrzymanie dobrej passy do końca sezonu.
Andaluzja Piekary Śląskie – Ruch 0:2 (Majka 2)
Ruch – Unia Strzybnica 4:0 (Paluch, Majewski 2, Fenser)
MKS Zaborze – Ruch 2:3 (Ciomek 2, Wrodarczyk)
Ruch – MSPN Górnik Zabrze 1:0 (Majka)

Trampkarze 2001 – trener Wojciech Franiel:

W miesiącu maju stoczyliśmy trzy mecze ligowe. 4 maja z Orkanem Dąbrówka Wielka wygraliśmy 17:0 na swoim boisku, a strzelcami bramek byli: Pilarski Piotr 5, Hewig Jakub 3, Cieślik Szymon 2, Pietryszyn Michał 2, Kaniowski Jakub 2, Dolibóg Rafał, Zomerfeld Mateusz, Wrodarczyk Krzysztof. Kolejny mecz rozegraliśmy na wyjeździe z Nitronem Krupski Młyn i zakończyliśmy go zwycięstwem 10:1, a strzelcami bramek byłi: Pilarski Piotr 3, Wrodarczyk Krzysztof 2, Zomerfeld Mateusz 2, Cieślik Szymon, Tokarz Mateusz, Pietryga Marcin. Ostatni w miesiącu maju mecz ligowy rozegraliśmy z KS-em Piekary Śląskie i wygraliśmy go 3:0 po bramkach Wrodarczyka Krzysztofa 2 oraz Pilarskiego Piotra. Miesiąc ten można uznać za zadawalający ponieważ wszystkie mecze ligowe wygraliśmy strzelając rywalom aż 30 bramek, a tracąc tylko jedną, dodatkowym plusem i wyróżnieniem jest to, iż kilkukrotnie do kadry Śląska swojego rocznika został powoływany nasz podstawowy bramkarz Szymon Kosmol, a za swoje występy w tej kadrze zbiera pozytywne recenzje.

Trampkarze 2002 – trener Henryk Sobala:

Zawodnicy UKS Ruch Radzionków z rocznika 2002 trenują zgodnie z przyjętym harmonogramem tj. trzy razy w tygodniu. Dodatkowo rozgrywają mecze ligowe w II Lidze Wojewódzkiej. Wyniki poniżej:
Ruch – Ajaks Częstochowa 0:1
Ruch Chorzów – Ruch 1:0
Górnik Jaworzno – Ruch 2:1
Ruch – MOSiR Jastrzębie 1:4
Piast Gliwice – Ruch 2:0
Rozgrywki II Ligi wydają się bardzo dobrą lekcją dla naszych zawodników. Mimo porażek, drużyna uczy się wiele i co pokazują wyniki i przede wszystkim same mecze, nie odstaje wiele od swoich rywali. Uważam, że grając z lepszymi od siebie pobieramy bardzo przydatne lekcje futbolu.
W miesiącu czerwcu oprócz ostatnich dwóch meczów ligowych tak rocznik 2002, jak i inne (2003, 2004 i 2005) wezmą udział w turnieju piłkarskim Cider Cup 2015 – o Puchar Burmistrza Miasta Radzionków. W turnieju weźmie udział około 450 zawodników z kilku województw.

Trampkarze 2003 – trener Przemysław Wiszniewski:

W miesiącu maju chłopcy z rocznika 2003 odbywali treningi według planu, czyli spotykali się trzy razy w tygodniu, a dokładnie w poniedziałki, środy i czwartki. Wszystkie treningi odbyły się na stadionie Ruchu Radzionków. Rocznik ten bierze udział w rozgrywkach ligowych w śląskiej trzeciej lidze młodzików młodszych D2, w maju rozgrywając cztery mecze, z których trzy niestety przegrali, a jeden wygrali. Do końca rozgrywek ligowych chłopcom zostały trzy mecze. Mam nadzieję, że w tych ostatnich meczach spiszą się trochę lepiej i dadzą z siebie wszystko, a dzięki temu nasze wyniki będą dużo lepsze.


Trampkarze 2004 I – trenerzy Henryk Sobala i Przemysław Wiszniewski:

Drużyna UKS Ruch I z rocznika 2004 i młodszych występuje w I lidze Podokręgu Bytom. W miesiącu maju rozegraliśmy następujące mecze:
Ruch – Piast Ożarowice 24:1
Fundacja Piłkarska Silesia – Ruch 0:9
Ruch – Andaluzja Piekary Śląskie 12:3
Zespół z Radzionkowa prowadzi w tabeli i ma szansę na wygranie całych rozgrywek Podokręgu Bytom. Aktualnie nasi zawodnicy zapewnili już sobie awans do rozgrywek grupy eliminacyjnej Śląskiej Ligi Młodzików.

Trampkarze 2004 II – trener Dawid Hajda:

W maju odbyliśmy jedenaście jednostek treningowych, a jedne zajęcia musiały zostać odwołane z powodu złej pogody. Frekwencja na zajęciach nadal jest bardzo wysoka, co sprzyja dalszemu rozwojowi młodych adeptów piłki nożnej. Maj był też miesiącem, w którym rozegraliśmy pięć spotkań ligowych. Bilans meczy to: jedno zwycięstwo, dwa remisy i dwie porażki. W święto 3 maja na stadionie w Bytomiu przegraliśmy z tamtejszą Polonia 4:1. Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Szymon Cieślik. Tydzień później, zremisowaliśmy 2:2 z Przyszłością Nowe Chechło. Strzelali: Waniek i Cieślik. Rundę zasadniczą zakończyliśmy w Miechowicach. Wynikiem 1:3 (Cieślik) przegraliśmy z drużyną Silesii. 24 maja rozegraliśmy pierwszy mecz rundy rewanżowej. Naszym przeciwnikiem była Odra Miasteczko. Po zaciętej walce, w szczęśliwych okolicznościach wygraliśmy 6:5. Bramki strzelali: 3 – Waniek, 2 – Wojtas, Cieślik. Remisem z Szombierkami w Bytomiu 2:2 zakończyliśmy miesiąc. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Wojtas oraz Waniek.