Trener Damian Galeja odchodzi z Ruchu Radzionków

Trenerowi Damianowi Galeji serdecznie dziękujemy za pracę i zaangażowanie w naszej „Żółto-Czarnej” rodzinie, jednocześnie życząc samych sukcesów w nowej pracy szkoleniowej.

Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie zostanie przedstawiony nowy trener Ruchu Radzionków.

Trener Damian Galeja prowadził Ruch w 55 oficjalnych meczach (47 w lidze, 8 w Pucharze Polski) odnosząc w nich 36 zwycięstw, 5 remisów oraz doznając 14 porażek, co oznacza, że średnio na jeden mecz Ruch zdobywał 2,05 punkta. W tych spotkaniach “Cidry” strzeliły 146 goli (średnio 2,65 na mecz), tracąc 54 bramki (0,98 na mecz).

Prezes Marcin Wąsiak o rozwiązaniu umowy z trenerem:
Po okresie półtorej roku postanowiliśmy wspólnie z trenerem Galeją zakończyć naszą współpracę. We wrześniu trener rozpoczął pracę w Śląskim Związku Piłki Nożnej, co jest dla niego sporym wyzwaniem i nową szansą, ale jednocześnie wiąże się też z tym, że ma tam coraz więcej obowiązków, co też w znaczny stopniu mogło wpływać na jego zaangażowanie w Ruchu Radzionków. Życzę trenerowi wielu sukcesów w nowej pracy i mam nadzieję, że wyłowi do reprezentacji Śląska jeszcze więcej zdolnej młodzieży w Ruchu Radzionków.