Udany półmetek. Ruch wygrywa sparing z Gwarkiem

Napawający optymizmem występ radzionkowian w sobotnim meczu kontrolnym. Na półmetku okresu przygotowawczego „Cidry” odniosły drugie tej zimy sparingowe zwycięstwo. Ruch na swoim boisku pokonał wicelidera II grupy śląskiej IV ligi – Gwarek Ornontowice.

Starcie z ekipą z Ornontowic było pierwszym, w którym „Żółto-Czarni” byli prowadzeni przez trenera Marcina Trzcionkę. Pierwszy samodzielny test w nowej roli wypadł dla wychowanka „Cidrów” obiecująco.

Przed przerwą starcie było wyrównane. Pod obiema bramkami brakowało jednak konkretów, które pojawiły się dopiero po przerwie. Piłka wpadła nawet do siatki Rafała Strzelczyka, ale Andrzej Piecuch, który w styczniu zmienił Ruch na Ornontowice, był na spalonym.

Inicjatywę wyraźnie przejęli jednak radzionkowianie i udokumentowali ją dwiema, zdobytymi w odstępie raptem trzech minut bramkami. Najpierw do siatki trafił Michał Szromek, a wynik podwyższył Szymon Matysek. Ruch miał jeszcze okazje na kolejne trafienia, wynik nie uległ już jednak zmianie.

„Cidry” w meczu z Gwarkiem sprawdzały jednego, testowanego zawodnika. Szansę na zaprezentowanie umiejętności otrzymał również Damian Dudziński – młodzieżowiec, który jesienią świetnie spisywał się na wypożyczeniu do grającej w okręgówce Silesii Miechowice.

Ruch Radzionków – Gwarek Ornontowice 2:0 (0:0)

1:0 – Michał Szromek 64′
2:0 – Szymon Matysek 67′

Ruch: Strzelczyk – Turczyn (82′ Szlenk), Harmata (70′ Otwinowski), Otwinowski (46′ zawodnik testowany), Ćwielong – Baran (46′ Cichecki), Siwy (61′ Brewczyk), Szromek (76′ Mazur), Gwiaździński, Kopeć (46′ Dudziński) – Nawrocki (61′ Matysek).