Udany sprawdzian z Gwarkiem Onrontowice

Ruch Radzionków ograł Gwarka Ornontowice w swoim szóstym meczu sparingowym tej zimy. “Cidry” zwyciężyły 3:1, o losach meczu przesądzając w drugiej odsłonie.

Rywal radzionkowian dotychczas był w tym roku niepokonany, a w grach kontrolnych w pokonanym polu zostawiał już rezerwy Piasta Gliwice, Szczakowiankę i III-ligowego Gwarka Tarnowskie Góry. Pierwszy otworzył także wynik przy Knosały. Po wyrównanym początku kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Dawid Gajewski, pakując piłkę w okno bramki Rafał Strzelczyka. Wyrównana pierwsza połowa skończyła się jednak remisem. W 38. minucie piłkę wywalczył Szymon Matysek, dobrym podaniem uruchomił zawodnika sprawdzanego w barwach “Cidrów”, który został sfaulowany w polu karnym Gwarka. Z rzutu karnego pewnym uderzeniem popisał się Michał Szromek. Okazje na trafienia były już wcześniej – bramkarz rywali bronił strzał Szromka, wygrał pojedynek z Matyskiem, poradził sobie również z próbą Piotra Kwaśniewskiego.

W drugiej części spotkania “Żółto-Czarni” byli już konkretniejsi. Pięć minut po zmianie stron bliski trafienia był Marcin Kowalski. W 54. minucie było już 2:1 dla Ruchu – świetne podanie od Bartłomieja Gwiaździńskiego skutecznym lobem nad bramkarzem Gwarka wykorzystał zawodnik testowany. Kilka minut później piłka wylądowała w siatce przyjezdnych po uderzeniu Piotra Kwaśniewskiego, tym razem jednak zawodnik Ruchu był na spalonym. Wreszcie w 64. minucie ładną na raty z szesnastego metra skutecznym uderzeniem po ziemi skończył Szymon Siwy.

Ruch miał jeszcze okazje na gole, swoją szansę na skrócenie dystansu do gospodarzy zmarnowali też ornontowiczanie. Wynik nie zmienił się do końcowego gwizdka. Ruch odniósł trzecie sparingowe zwycięstwo tej zimy, a w kolejnym spotkaniu kontrolnym zmierzy się przy Knosały z LKS-em Czaniec.

Ruch Radzionków – Gwarek Ornontowice 3:1 (1:1)

0:1 – Dawid Gajewski 19′
1:1 – Michał Szromek 39′-k
2:1 – Zawodnik testowany 54′
3:1 – Szymon Siwy 64′

Ruch: Strzelczyk – Kwaśniewski, Harmata, Otwinowski, Ćwielong – Zawodnik testowany I, Gwiaździński, Siwy, Zalewski, Szromek – Matysek. W drugiej połowie zagrali również: Zawodnik testowany II, Kowalski, Sadlak, Dudziński, Fulianty, Duda.