Ruch sprawdzi się z Gwarkiem Ornontowice

Czas pędzi, do startu ligi coraz mniej czasu, za oknem już przebłyski wiosny. W sobotę formę “Cidrów” na trzy tygodnie przed ligą sprawdzi Gwarek Ornontowice.

Po zremisowanym starciu z Ruchem Zdzieszowice “Żółto-Czarni” spotkają się z innym IV-ligowcem, rywalizującym na co dzień w II grupie śląskiej. Ornontowiczanie plasują się w czołówce jej tabeli, z dorobkiem 25 punktów zajmując na półmetku rozgrywek czwartą pozycję. Głównym celem Gwarka wciąż pozostaje jednak zapewnienie sobie miejsca w nowo tworzącej się w przyszłym sezonie I Lidze Śląskiej. Zespół trener Marcina Wrońskiego do lidera – Polonii Łaziska Górne – traci aż 9 punktów, zaś nad strefą grożącą spadkiem ma po 15 rozegranych meczach 5 oczek przewagi.

Sparingowa forma naszych najbliższych rywali póki co imponuje. Z czterech gier kontrolnych wygrali trzy, w pokonanym polu zostawiając IV-ligowców z Piasta II Gliwice i Szczakowianki Jaworzno, oraz III-ligowego Gwarka Tarnowskie Góry. W pierwszym meczu tej zimy zremisowali z Szombierkami Bytom.

W kadrze Gwarka znajdują się m.in. doskonale znani z występów w barwach Ruchu Radzionków Andrzej Piecuch i Dawid Gajewski. Klub z Ornontowic to zresztą nasi “dobrzy znajomi” – o ile dziś rywalizujemy w osobnych grupach, przez kilka sezonów toczyliśmy ciekawe boje o IV-ligowe punkty. Bilans tych spotkań był korzystny dla “Żółto-Czarnych”, którzy wygrali 6 z 7 rozegranych spotkań.

Początek sparingowego spotkania z Gwarkiem Ornontowice w sobotę o godzinie 13:00 na boisku przy Knosały.