Ulubione kierunki na piłkarskie zgrupowania

Turcja

Zdecydowanie najpopularniejszym kierunkiem zagranicznych zgrupowań wśród polskich klubów piłkarskich jest Turcja. Szczególną popularnością cieszy się kurort Belek, słynący nie tylko z doskonałej infrastruktury sportowej, ale również komfortowych pięciogwiazdkowych hoteli all inclusive. Do Belek (TU last minute od 1300 zł) na zgrupowania wyjeżdża większość ekstraklasowych zespołów, w tym Arka Gdynia, Zagłębie Lublin czy Piast Gliwice, a w styczniu 2020 przez trzy tygodnie trenowała tam Legia Warszawa. Luksusowe hotele tego kurortu (w tym obiekty sieci Cornelia, gdzie mieszkali Legioniści) oferują rozbudowane zaplecze rekreacyjne, dzięki któremu piłkarze mogą zrelaksować się i odzyskać siły po wyczerpujących treningach. W ofercie większości hoteli znajdują łaźnie, sauny suche i mokre oraz jacuzzi, a także centra fitness i SPA. Oczywiście standardem są profesjonalne boiska piłkarskie czy korty tenisowe a także atrakcje wodne, dzięki czemu piłkarze przez cały czas mogą pracować nad formą.

Cypr

Bardzo popularnym kierunkiem na zgrupowania jest także Cypr, w tym kurorty Ayia Napa oraz Protoras. W ubiegłych latach na treningi wyjeżdżały tam m.in. Ruch Chorzów, Korona Kielce czy Lech Poznań. Podobnie jak w tureckim Belek, cypryjskie kurorty zapewniają piłkarzom doskonałą infrastrukturę zarówno sportową, jak i rekreacyjną. Sportowcy mają do dyspozycji boiska piłkarskie (piłka nożna, koszykówka, siatkówka), hale treningowe, doskonale wyposażone centra fitness oraz baseny, sauny i masaże. Jeśli dodać do tego przyjazny klimat (w styczniu średnia temperatura w ciągu dnia na Cyprze to ok. 16ºC), wspaniałą kuchnię regionalną i międzynarodową oraz urokliwe cypryjskie krajobrazy, trudno się dziwić, że Cypr jest tak chętnie wybieranym kierunkiem na zimowe zgrupowania piłkarskie (zobacz tabelę cen na wyjazdy wakacyjne).

To oczywiście nie wszystkie zagraniczne destynacje, które polskie kluby wybierają na zgrupowania. Sporą popularnością cieszy się też Hiszpania, Portugalia oraz Malta, a także Węgry (przed sezonem 2019/2020 w węgierskim Telki trenował m.in. Piast Gliwice), Austria i Słowacja. Każdy z tych krajów oferuje wiele nie tylko sportowcom – to również bardzo popularne kierunki na wakacje, chętnie wybierane przez polskich turystów. Do Turcji, Hiszpanii czy Portugalii wyjeżdżają nie tylko miłośnicy aktywnego wypoczynku w sportowym stylu, ale też fani zwiedzania lub po prostu plażowania. Zwłaszcza, że w większości z tych miejsc można zarezerwować pobyt w naprawdę atrakcyjnych cenach. Przykładowo, najpopularniejsze hiszpańskie kurorty (Costa Brava, Costa Del Sol) oferują tygodniowy wypoczynek all inclusive w hotelach ***/**** z przelotem w cenach rozpoczynających się już od 1500 zł/os. 

Minimum 4 znaki