Unia Dąbrowa Górnicza – Ruch 2:1

Po słabej grze Ruch Radzionków niespodziewanie przegrał 1:2 z Unią w Dąbrowie Górniczej. “Cidry” na samym początku meczu obiły poprzeczkę, ale w 12 minucie po strzale Misztala musiały wyciągać piłkę z siatki. Szansę na wyrównanie w 21 minucie miał Marcin Trzcionka, ale jego strzał z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Kamilu Kopciu obronił bramkarz. W 37 minucie tym razem po przewinieniu Rafała Otwinowskiego rzut karny mięli gospodarze, a jego wykonawca Bąk się nie pomylił. Po zmianie stron Ruch ruszył do odrabiania strat, i długimi momentami nie schodził z połowy gospodarzy, lecz miał duże problemy z oddawaniem strzałów z dobrych pozycji. Blisko trzeciej bramki byli tymczasem gospodarze, ale w 59 minucie rzut karny Tomko obronił Mateusz Szukała. W czwartej minucie doliczonego czasu gry po zagraniu Andrzeja Piecucha kontaktowego gola strzelił Robert Wojsyk, ale czasu na wyrównanie już zabrakło. To druga w sezonie i druga z rzędu porażka radzionkowian.

12 kolejka IV ligi śląskiej (grupa I), 23 października 2021, godz. 11:00
Unia Dąbrowa Górnicza – Ruch 2:1 (2:0)
1:0 – Misztal 12.
2:0 – Bąk 37. (rzut karny)
2:1 – Wojsyk 90.
Unia: Weber – Szczepanik, Krzykowski, Misztal (70. Maślanka), Stefański, Jędrzejczyk, Machalski (78. Szyguła), Rusek (52. Kowalczyk), Bąk, Bielawski, Tomko. Grał także: Kiwior. Trener: Klacza.
Ruch: Szukała – Trzcionka (65. Pietryga), Otwinowski, Banaś, Ćwielong, Gwiaździński, Siwy, Kopeć (61. Piecuch), Baran, Boudguiga (52. Wojsyk), Nawrocki (78. Zalewski). Trener: Dziewulski.
Sędzia: Dana (Częstochowa).
Żółte kartki: Misztal 32., Szczepanik 67, Maślanka 87., Bielawski 90., Weber 90. – Otwinowski 36., Zalewski 90.