W drodze na obóz do Kluczborka, z Marcinem Kowalskim

Na formalnie niebędącymi jeszcze piłkarzami szóstej drużyny na półmetku pierwszej ligi bramkarzy Łukasza Skorupskiego i Marcina Suchańskiego trenerzy są zdecydowani, dlatego szczególnie uważnie przyglądać będą się tylko testowanemu napastnikowi, Marcinowi Sobczakowi.

W Kluczborku zabraknie trzech kontuzjowanych zawodników: Jacka Jankowskiego, Michala Farkasa i Dawida Gajewskiego. Poza nimi, z grona zawodników ostatnio trenujących pod okiem trenera Artura Skowronka nie będzie na obozie także Adama Młynka. Zawodnik ten zostanie wypożyczony, najpewniej do drużyny Orła Psary/Babienica, gdzie dołączyłby między innymi do Marcina Żmudy.

Na obozie będziemy pracować pod kątem motoryki, ogólnej wytrzymałości i siły, – rysuje plany na najbliższy tydzień trener Skowronek – ale oczywiście będziemy ukierunkować zajęcia także pod kątem taktyki. Na pewno nie będzie tak, że podczas tego tygodnia piłkarze nie zobaczą piłki. Idziemy w kierunku tych najnowocześniejszych trendów treningowych, czyli by wszystkie ćwiczenia wykonywać z piłkami. Szczegółowy plan treningów jest rozpisany, a celem na obóz jest zrealizować go w stu procentach. Tak byśmy po meczu z Oderką Opole mogli wrócić w pełni zadowoleni, choć trzeba zdawać sobie sprawę, że w spotkaniu tym na pewno będzie widać trudy obozu. To będzie dla nas w Kluczborku czas intensywnej, ciężkiej pracy.