Widowisko przy Knosały. Podział punktów z Podlesianką

Środowy wieczór nie zawiódł fanów, którzy w poszukiwaniu piłkarskich emocji stawili się na trybunach w Radzionkowie. Ruch podzielił się punktami z Podlesianką Katowice, a obie ekipy schodziły z boiska z poczuciem niedosytu.

Katowiczanie czuli, że wypuścili z rąk pełną pulę, bo dwukrotnie wychodzili przy Knosały na prowadzenie. Zaczęło się od gola Jacka Jarnota z 3. minuty. Radość z trafienia w szeregach gości studziła jednak kontuzja Marcina Rosińskiego, który z powodu kontuzji nie był w stanie kontynuować gry.

Na trafienie Jarnota uderzeniem z rzutu wolnego 4 minuty później odpowiedział Rafał Kuliński. Po dobrym początku przyjezdni oddali pole “Żółto-Czarnym”. Ruch przeważał, ale… do siatki znowu trafiali podopieczni trenera Dawida Brehmera. Patryk Mendela najpierw trafił w 22. minucie z podania Daniela Paszka, by podwyższyć na 3:1 przy nieudanej interwencji Mateusza Szukały. Gospodarze nie wywiesili jednak białej flagi i jeszcze przed przerwą wzięli się za odrabianie strat. Rzut karny wywalczył, a potem wykorzystał Bartosz Nawrocki i do szatni obie ekipy schodziły z wynikiem 2:3.

W przerwie trener Marcin Dziewulski dokonał trzech zmian. Podziękował za grę Bartłomiejowi Gwiaździnskiemu, Kamilowi Kopciowi i Miłoszowi Ćwielongowi, wpuszczając na murawę Adama Barana, Michała Szromka i Amine Bougduigę. Bohaterem pierwszych fragmentów drugiej odsłony okazał się jednak Bartosz Nawrocki, który huknął z 17. metra nie dając szans na skuteczną interwencję Arturowi Tomankowi. Obie drużyny walczyły o kolejne trafienia, próbując przechylić szalę wygranej na swoją korzyść. Najbliżej celu był Szromek, który obił słupek bramki Podlesianki. Ruch zyskiwał coraz większą, optyczną przewagę, goście odgryzali się groźnymi kontrami. Wynik do samego końca nie uległ już jednak zmianie.

Ruch Radzionków – Podlesianka Katowice 3:3 (2:3)

0:1 – Jacek Jarnot 3′
1:1 – Rafał Kuliński 7′
1:2 – Patryk Mendela 22′
1:3 – Patryk Mendela 34′
2:3 – Bartosz Nawrocki 43′-k
3:3 – Bartosz Nawrocki 49′

Ruch: Szukała – Trzcionka, Otwinowski, Harmata, Ćwielong (46′ Baran) – Kopeć (46′ Bougduiga), Turczyn (71′ Piecuch), Kuliński, Gwiaździński (46′ Szromek), Kowalski – Nawrocki. Trener: Marcin Dziewulski.

Podlesianka: Tomanek – Stachoń, Nowotnik (89′ Sobierajewicz), Paszek, Mendela (81′ Wacławski), Żemła, Renner (86′ Kawała), Rosiński (5′ Niemczyk, 77′ Lisiński), Gasz, Nawrot, Jarnot. Trener: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Trzcionka, Szromek, Kowalski (Ruch), Gasz, Żemła, Paszek, Nawrot, Kawała (Podlesianka)