Widowisko przy Knosały. Punkty zostały w Radzionkowie!

Spodziewaliśmy się dużych emocji i… nie zawiedliśmy się ani trochę! Ruch Radzionków wygrał z Wartą Zawiercie 3:2, a hat-trickiem popisał się Bartosz Nawrocki.

“Cidry” od pierwszych minut ruszyły do atakowania bramki przyjezdnych. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 4. minucie Adam Baran obsłużył prostopadłym podaniem Bartosza Nawrockiego, a ten pewnym uderzeniem otworzył rezultat gry. Goście doprowadzili do remisu po trafieniu Jakuba Kuliga. Piłkarz Warty głową wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka bramki Mateusza Szukały po czym wtoczyła się za linię bramkową.

Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. W 22. minucie znowu trafił Nawrocki. Dostał piłkę od Kacpra Zalewskiego, i choć w pierwszej fazie został zablokowany, poprawił swój strzał spoza “szesnastki”, przywracając prowadzenie “Żółto-Czarnym”.

Siedem minut po zmianie stron “Ziomal” miał już na koncie hat-tricka. Radzionkowianie wyprowadzili dobrą kontrę. Adam Baran podał do Rafała Kulińskiego, ten poszukał Nawrockiego, który sprytnym uderzeniem zza pola karnego podwyższył wynik na 3:1. Wydawało się, że dwubramkowa przewaga uspokoi nieco przebieg gry, która do tego momentu – choć z przewagą gospodarzy – była naprawdę zacięta, ale goście, którzy w swoich dwóch poprzednich meczach udowadniali, że potrafią do końca gonić wynik, złapali kontakt w 57. minucie. Po rzucie rożnym do siatki głową trafił Michał Sołtysik.

Szybka, ale i twarda gra owocowała kolejnymi emocjami na boisku przy Knosały. Przyjezdni nie znaleźli już drogi do siatki gospodarzy, Ruch nie zdołał z kolei wykorzystać żadnej z okazji na postawienie kropki nad “i”. Goście kończyli mecz w dziesięciu po tym, jak w doliczonym czasie drugą żółtą kartkę obejrzał Norbert Bębenek. Nerwowa końcówka sprawiła, że kartki “sypały się” nawet po końcowym gwizdku. W zdecydowanie lepszych nastrojach byli jednak wówczas radzionkowianie, którzy dopisali do swojego konta kolejne trzy punkty.

23 kolejka IV ligi śląskiej (grupa I), 30 kwietnia 2022, godz. 17:00
Ruch – Warta Zawiercie 3:2 (2:1)
1:0 – Bartosz Nawrocki 4′
1:1 – Jakub Kulig 15′
2:1 – Bartosz Nawrocki 21′
3:1 – Bartosz Nawrocki 52′
3:2 – Michał Sołtysik 57′

Ruch: Szukała – Trzcionka, Otwinowski, Pietryga, Ćwielong (46. Turczyn), Gwiaździński, Kuliński (75. Siwy), Zalewski (46. Kopeć), Piecuch (64. Boudguiga), Baran (88. Harmata), Nawrocki (90. Matysek). Trener: Marcin Dziewulski.

Warta: Będkowski – Chmielewski (77. Gajecki), Adamiecki, Bartusiak (87. Maszczyk), Kulig (87. Gwóźdź), Pereira, Furgacz (57. Maziarz), Bębenek, Kamiński, Ferreira, Sołtysik. Trener: Mańdok.