Widowisko przy Knosały. Ruch lepszy od Myszkowa

Drugi z rzędu mecz z gatunku wyjątkowych wygrywają piłkarze Ruchu Radzionków. Po efektownym zwycięstwie w derbach z Szombierkami, „Cidry” na pożegnanie ligowego roku przy Knosały odprawiły z kwitkiem MKS Myszków.

Jedni i drudzy zaczęli mecz z zamiarem sięgnięcia po komplet punktów. W pierwszej, wyrównanej fazie gry lepszą okazję na gola stworzyli sobie przyjezdni, ale obrońcy Ruchu skuteczną interwencją na linii bramkowej zażegnali niebezpieczeństwo. Wraz z upływem czasu coraz więcej na murawie mieli do powiedzenia gospodarze. Ich solidną grę w 21. minucie golem głową udokumentował Bartosz Nawrocki, który skutecznie zamknął dośrodkowanie Szymona Turczyna. „Cidry” przed przerwą za sprawą Michała Szromka trafiły jeszcze w słupek, a pierwsza odsłona skończyła się ich jednobramkowym prowadzeniem.

Ruch grał konsekwentnie, z rzadka pozwalając rywalowi na okazje do wyrównania. Sam podwyższył wynik w 63. minucie. Piłkę z lewej strony boiska dośrodkował Miłosz Ćwielong, nie trafił w nią Rafał Otwinowski, ale futbolówka wylądowała pod nogami Nawrockiego, który z bliska drugi raz w sobotnie popołudnie wpakował ją do siatki Bartosza Kucharskiego.

Kropkę nad „i” – podobnie jak tydzień wcześniej w Szombierkach – postawił wprowadzony na boisko na ostatni kwadrans Marcin Kowalski. „Kowal” skutecznie kończył akcję innego rezerwowego – Andrzeja Piecucha, ustalając wynik na 3:0 dla gospodarzy.

Ruch Radzionków – MKS Myszków 3:0

1:0 – Bartosz Nawrocki 21′
2:0 – Bartosz Nawrocki 67′
3:0 – Marcin Kowalski 87′

Ruch: Strzelczyk – Turczyn, Otwinowski, Harmata, Ćwielong – Kopeć (74′ Kowalski), Gwiaździński, Baran (71′ Piecuch), Kuliński (81′ Brewczyk), Szromek (69′ Siwy) – Nawrocki. Trener: Michal Farkas.

Myszków: Kucharski – Czenczek, Podolski, Zachara, Wnuk, Uchroński, Terbalyan, Skibiński (63′ Marędowski), Marek (82′ Skrzypiński), Małolepszy, Marchewka. Trener: Robert Majchrzak.

Sędzia: Adam Jakubczyk (Katowice)
Żółte kartki: Turczyn, Siwy (Ruch), Skibiński (Myszków)