Wraca liga! W sobotę gramy z Dramą

Po 119 dniach Ruch Radzionków wróci do ligowego grania! Na inaugurację wiosny “Cidry” zagrają u siebie z Dramą Zbrosławice.

Radzionkowianie do rundy rewanżowej przystąpią bez kadrowych ubytków. W szeregach “Żółto-Czarnych” pojawia się za to nowe twarze. Zimą do drużyny dołączyli Kamil Kopeć i Sławomir Jaworski. Obaj są brani pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz z Dramą Zbrosławice.

Ruch zagrał w tym roku aż 9 meczów sparingowych. Ich wyniki, a przede wszystkim postawa drużyny w kolejnych starciach kontrolnych, napawały optymizmem. Podopieczni trenera Marcina Trzcionki wygrali sześć spotkań, dwa razy schodzili z boiska pokonani, a raz remisowali. Najlepszym strzelcem okazał się Szymon Matysek, który zdobył 7 goli, zdobywając je przeciwko 5 rywalom. 5 trafień zanotował Michał Szromek, a 3 Kamil Kopeć.

Ruch na inaugurację całego sezonu przegrał z Dramą w Zbrosławicach 1:2. Nasz najbliższy rywal w tym sezonie należy do ścisłej czołówki tabeli, i dopiero tuż przed końcem rundy jesiennej dał się zepchnąć z fotela lidera Podlesiance Katowice. Zimą z obozu naszego najbliższego przeciwnika odeszli Marcin Lachowski, Wiktor Skała i Krzysztof Bodziony, do zespołu trenera Dariusza Dwojaka ściągnięto z kolei posiłki z Polonii Bytom – Mateusza Anklewicza i Grzegorza Ochwata.

Drama rozegrała w tym roku 9 sparingów, kończąc je ze zmiennym szczęściem. Przegrała z Tempem Puńów, Polonią Bytom i – w próbie generalnej – z Polonią Łaziska. Najboleśniejsza była jednak porażka aż 0:9 z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Po stronie plusów zbrosławiczanie z pewnością zapiszą sobie efektowne zwycięstwo z AKS-em Mikołów (7:1), czy wysoką wygraną ze Szczakowianką Jaworzno (5:2).

Spotkanie Ruchu Radzionków z Dramą Zbrosławice rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:00. Przed meczem będzie można nabyć bilet na to spotkanie, a także karnet na całą rundę wiosenną. Dzieci i młodzież do 15. roku życia wejdą na mecz za darmo.

Zapraszamy na trybuny przy Knosały!