Franciszek Stachoń w „Cidrach”

Franciszek Stachoń podpisał kontrakt z Ruchem Radzionków i wzmacnia „Cidry” przed startem rundy wiosennej IV-ligowych rozgrywek. 19-latek został wypożyczony do ekipy „Żółto-Czarnych” do końca trwającego sezonu.

Franciszek Stachoń jest środkowym pomocnikiem. Urodzony w 2005 roku zawodnik jest wychowankiem Polonii Bytom, z której w wieku juniorskim przeniósł się do Wisły Kraków. Oceniany jako spory talent miał okazję do regularnych występów w zespole U-19, występującym w elitarnej Centralnej Lidze Juniorów. Był również powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski. Latem ubiegłego roku przeniósł się z Reymonta do III-ligowego KS-u Wiązownica. Plany na nabieranie doświadczenia w seniorskiej piłce pokrzyżowała mu kontuzja. – Cieszę się, że trafiam właśnie do Radzionkowa. Mam nadzieję, że pomogę Ruchowi piąć się w górę tabeli, a sam wywalczę sobie jak najwięcej minut na boisku, notując przy tym gole i asysty – zapowiada nowy nabytek „Cidrów”

– Franek to chłopak o bardzo dużym potencjale sportowym, po pobycie w Akademii Wisły Kraków trenujący z seniorskimi zespołami. Jego umiejętności można wykorzystać na każdej pozycji w środku pola. W naszym ustawieniu idealnie pasuje na pozycje numer 6 lub 10. Dysponuje dobrym podaniem otwierającym, wyróżnia się przeglądem gry i umiejętnością szukania wolnych przestrzeni. Wzmocni rywalizację w naszym zespole i jestem pewny, że wszyscy będziemy z niego bardzo zadowoleni – zapewnia trener Ruchu, Marcin Trzcionka.

Stachoń związał się z Ruchem półroczną umową, trafiając do Radzionkowa w ramach półrocznego transferu czasowego.